Betfred ukarany grzywną w wysokości 2,8 miliona funtów

Petfre Limited, spółka macierzysta Betfred i Oddsking.com, została ukarana grzywną w wysokości 2,8 mln GBP (3,2 mln EUR / 3,0 mln USD) przez brytyjską Komisję ds. Hazardu za szereg błędów związanych z odpowiedzialnością społeczną i przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (AML).

Grzywna w wysokości 2,8 miliona funtów została nałożona na mocy artykułu 121 ustawy o grach hazardowych z 2005 roku. Wydano również ostrzeżenie na podstawie art. 117(1)(a) Ustawy o grach hazardowych.

Przestępstwa, które doprowadziły do ​​nałożenia kary miały miejsce w okresie od października 2019 r. do grudnia 2020 r. W jednym przypadku jeden dzień po otwarciu konta klient stracił 70 000 GBP w ciągu dziesięciu godzin. Operator skontaktował się z innym klientem, który wpłacił 20 700 funtów i stracił 10 200 funtów. Jednak następna interakcja z tym klientem miała miejsce dopiero cztery miesiące później, kiedy ten sam klient wpłacił 323 715 GBP i stracił 69 371 GBP.

Operator powiedział, że w tych przypadkach Petfre naruszył paragrafy 1 i 2 kodeksu postępowania odpowiedzialności społecznej, który dotyczy interakcji z klientem. Komisja stwierdziła, że ​​firma nie uwzględniła ryzyka związanego z praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu, w tym braku odpowiednich polityk, procedur i kontroli w celu zwalczania ryzyka. Obejmowały one brak przeszkolenia pracowników, słabą analizę transakcji oraz niewystarczającą AML, należytą staranność wobec klienta i kontrolę źródeł funduszy.

Stwierdzono również, że wszelkie obowiązujące procedury AML nie zostały odpowiednio wdrożone lub egzekwowane.

„To kolejny przykład podejmowania przez nas działań mających na celu zbadanie i sankcjonowanie alarmujących wykroczeń”

– powiedziała Leanne Oxley, dyrektor ds. egzekwowania prawa i wywiadu w Komisji ds. Hazardu.

„Oczekujemy, że ta firma hazardowa i wszyscy inni licencjobiorcy przeanalizują tę sprawę i przyjrzą się uważnie, aby sprawdzić, czy muszą wprowadzić dalsze ulepszenia, aby wykazać aktywną zgodność. Gdy standardy się nie poprawią, nastąpią ostrzejsze egzekwowanie”.

W zeszłym tygodniu Komisja ds. Hazardu nałożyła grzywnę w wysokości 400 000 funtów na Betway za marketing na stronach internetowych dla dzieci po tym, jak logo operatora pojawiło się na stronie internetowej West Ham, która zawierała aktywność do kolorowania strony.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.