Better Collective ogłosiło, że pozyskało min. 5 % w Catena Media.

Ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2023

Wiadomość pojawiła się po zamknięciu rynku na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ, na której notowane są zarówno Better Collective, jak i Catena Media. Better Collective powiedział, że nie będzie dalej komentował przejęcia.

Ta wiadomość pojawiła się po ogłoszeniu, że Catena wyznaczyła Carnegie Investment Bank AB na doradcę finansowego na początku tego miesiąca. W tej roli Carnegie będzie pomagać Catenie w określaniu strategicznych opcji potencjalnej sprzedaży pozostałej części jej działalności.
Zgodnie z umową Carnegie będzie uczestniczyć w rozmowach z osobami trzecimi, które wykazały zainteresowanie nabyciem określonych aktywów od spółki stowarzyszonej.

Better Collective a Polska

Firma od lat związana jest z rynkiem polskim. Posiada biura w Gdańsku, Łodzi oraz Krakowie i zatrudnia w Polsce wielu specjalistów. Udziały w firmie posiadają także właściciele STS, nabywając pakiet 140,000 akcji w 2019 roku.

 

źródło: własne /

https://storage.mfn.se/f191a25f-17b6-42ae-bd79-23da3162e7ab/better-collective-acquires-a-position-of-5-in-catena-media.pdf?

 

 

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL