Bez zmian zysków w hazardzie nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 30 maja 2014

Rozpoczynające się za dwa tygodnie piłkarskie mistrzostwa świata będą okresem żniw dla firm bukmacherskich na całym świecie – i dla tych hazardzistów, którzy prawidłowo wytypują zwycięzców. Polskie firmy z branży wiedzą jednak, że żniwa nie będą tak obfite, jak mogłyby być – gracze znad Wisły wolą zostawiać pieniądze nie u nich, ale u zagranicznych bukmacherów, oferujących zakłady przez internet.

– Nie jesteśmy w stanie skutecznie konkurować z ich ofertą, bo jako legalni, zarejestrowani w Polsce bukmacherzy płacimy bardzo wysokie podatki i, jeśli mamy wykazywać jakieś zyski, nie możemy oferować tak atrakcyjnych stawek. To tak, jakby obok stacji Orlenu ktoś otworzył konkurencyjny punkt i sprzedawał paliwo dwa razy taniej, nie płacąc żadnych podatków – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS.

Wołanie o zmiany Eksperci branżowi i bukmacherzy w tym tygodniu debatowali w Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG) o tym, „jak zwiększyć wpływy do budżetu i zmniejszyć szarą strefę”. Zgodnie z szacunkami firmy konsultingowej Roland Berger, aż 91 proc. pieniędzy, obstawianych przez Polaków u internetowych bukmacherów, trafia do nielegalnych na polskim rynku firm. Cała branża warta jest ok. 5 mld zł, ale jej legalna część – zaledwie 195 mln zł.

Czytaj całość na: pulsbiznesu.pb.pl

O Autorze

1 odpowiedź do “Bez zmian zysków w hazardzie nie będzie

  1. nie chce mi sie nawet szukać informacji,ale chyba 195 mln tylko u STS…proszę więc nie pisać ,że cała branża

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL