Bitcoin i kasyna – dlaczego dynamiczny duet odnosi sukcesy

Kiedy Bitcoin po raz pierwszy wkroczył na scenę finansową, wydawało się, że to niewiele więcej niż eksperyment. Idea tej nowej formy pieniądza została wprowadzona w szczytowym momencie kryzysu finansowego w 2008 roku.

Bitcoin był nową formą pieniądza bez centralnego podmiotu zarządzającego. Zamiast tego korzystał z przejrzystego, rozproszonego systemu rejestrowania transakcji. Sieć rówieśników była odpowiedzialna za utrzymanie ruchu. Od tamtej pory Bitcoin przeszedł długą drogę i jest obecnie wyceniany na ponad 10900 USD. Ale podróż tam nie była gładka.

Bitcoin „Bubbles” i nekrologi Rock Cryptosphere

Ze względu na ogromną zmienność panujący król kryptowalut był wielokrotnie odwoływany po drodze. Pierwszy skok ceny Bitcoina miał miejsce 12 lipca 2010 r. W tym czasie cena wzrosła dziesięciokrotnie, z 0,008 USD do 0,08 USD. W 2011 roku śpiewał bardziej dziko, osiągając nowy szczyt w wysokości 31 USD. Bardziej znaczący wzrost cen miał miejsce w 2013 r. Po gwałtownym wzroście do rekordowego poziomu ponad 1000 USD w listopadzie tego roku, cena spadła do około 177 USD w ciągu 12 miesięcy.

Ale jedną z najbardziej zapadających w pamięć baniek wszechczasów była ta z lat 2017/2018. W tamtych czasach BTC osiągnęło najbardziej astronomiczny wzrost do rekordowego poziomu prawie 20 000 USD w grudniu 2017 r. W styczniu najpierw spadł do 10 000 USD, unosząc się tam przez chwilę, zanim spadł poniżej 5 000 USD.

W wyniku tych przejażdżek kolejką górską powstało co najmniej 382 nekrologów na jego nazwę. Zwykle mają one formę esejów wyjaśniających, dlaczego Bitcoin jest skazany na niepowodzenie. Najstarsza z nich została ogłoszona 15 grudnia 2010 r., a ostatnia 4 września 2020 r.

Adopcja Bitcoin osiąga nowe szczyty

Jednak w tym czasie Bitcoin spotkał się z ogromną popularnością, co widać na podstawie jego kamieni milowych. Według danych Blockchain.com na dzień 30 września 2020 r. całkowita liczba transakcji, które miały miejsce na łańcuchu bloków Bitcoin, wyniosła 573.063.000. Nie było to widoczne wyraźniej niż w branży hazardowej, która obecnie oferuje ponad 200 różnych kasyn Bitcoin z tysiącami różnych gier. Średnio każdego dnia w sieci potwierdzanych jest około 350 000 transakcji. To przekłada się na około 15 000 transakcji na godzinę lub 4 transakcje na sekundę. Co więcej, unikalne konta BTC rosły w tempie prawie 60% rocznie w ciągu ostatnich pięciu lat. BitInfoCharts pokazuje, że każdego dnia w sieci jest ponad 23 miliony adresów Bitcoin i ponad 800 000 aktywnych użytkowników

Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, oparł się na tej koncepcji, wdrażając inteligentne kontrakty w systemie blockchain w 2013 roku. Stosowane w blockchain, inteligentne kontrakty to skrypty, które implementują tradycyjny kontrakt przy użyciu kodu. Realizują się same w tym sensie, że w momencie spełnienia określonych warunków wchodzą w życie.

Zastosowanie tej koncepcji umożliwia kompletnie nieznanym sobie stronom zawarcie porozumienia bez pośrednictwa. Wszystkie warunki inteligentnej umowy są dostępne dla odpowiednich stron. W konsekwencji nie ma możliwości powstania sporu po jego wejściu w życie. Ponadto umożliwiają realizację transakcji znacznie szybciej niż w tradycyjnym procesie. A ponieważ wykorzystują wysoki poziom szyfrowania, są bezpieczne.

Dzięki połączeniu zdecentralizowanych transakcji i inteligentnych kontraktów narodził się zupełnie nowy świat możliwości. Jednym z nich było pojawienie się stablecoinów.

Bitcoin i inne kryptowaluty w kasynach

Kasyna Bitcoin były liderem we wdrażaniu Bitcoin i innych kryptowalut. Wprowadzenie obsługi stablecoinów na platformach hazardowych wyniosło całą koncepcję na nowy poziom. Wcześniej obawy dotyczące wahań wartości utrudniały powszechne przyjęcie kryptowalut w kasynach.

Ale teraz użytkownicy mogą obstawiać stabilną wartość w kasynach ze wszystkimi zaletami kryptowalut. Na przykład można cieszyć się niezrównaną szybkością dokonywania wpłat i otrzymywania wypłat. Gracze zyskują również poziom prywatności, który jest niedostępny w przypadku korzystania z pieniędzy fiducjarnych. Niektóre kryptowaluty obsługują całkowicie anonimową rozgrywkę, podczas gdy inne wymagają minimalnej ilości danych osobowych do rejestracji.

Na podstawie: europeangaming.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *