Blokowanie stron hazardowych to niebezpieczny precedens

Fundacja ePaństwo zwraca uwagę na zagrożenia płynące z pomysłu zawartego w projekcie nowelizacji ustawy hazardowej.

Jak informowaliśmy Was wczoraj, już 13. września w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu. W związku z tym fundacja ePaństwo przedstawiła swoje uwagi do projektu, a w szczególności do blokowania stron internetowych. W ich piśmie czytamy:

,,Z niepokojem przyjmujemy propozycje dotyczące wprowadzenia Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, o którym mowa w proponowanym brzmieniu art 15f nowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Niezależnie od tego, że uważamy, że takie pomysły są nieskuteczne, jesteśmy przekonani, że są niebezpieczne dla wolności wymiany opinii w Internecie. Dla wolności wymiany opinii w ogóle.

Pomijając okoliczności, że podobna propozycja była już w 2009 r. przedmiotem wielu krytycznych opinii, wyrażamy zdziwienie, że obecny projekt nie był poddany ocenie jego zgodności z międzynarodowymi dokumentami ochrony praw człowieka. W szczególności z art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka”.

W dalszej części czytamy: ,,Zwracamy uwagę, że Komitet Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych w rezolucji z 1 lipca 2016 r. dotyczącej praw człowieka w internecie potępił próby wprowadzania przez państwa blokady wybranych treści internetowych”.

Więcej czytaj na: e-playpoker.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *