Brak kworum blokuje działanie państwowej komisji hazardowej od 3 miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 18 maja 2023

Działalność Komisji Regulacji Gier i Loterii (KRAiL) była od trzech miesięcy poważnie utrudniona z powodu braku kworum, powiedział Danylo Hetmantsev, przewodniczący sejmowej komisji finansów, podatków i polityki celnej.

Ze sprawozdania z działalności KRAl wynika, że od 21 lutego 2023 r. komisja nie może zwoływać żadnych posiedzeń, co utrudnia postęp w wypełnianiu różnych zobowiązań.

„Samo powołanie organu kolegialnego nie wystarczy do przywrócenia porządku na rynku – konieczne jest zaangażowanie Tymczasowej Komisji Specjalnej Rady Najwyższej”.

Po posiedzeniu komisji Hetmantsev podsumował sytuację, zauważając, że „komisja jest obecnie zablokowana, a system monitoringu online nie istnieje”.

W ostatnim czasie Gabinet Ministrów zaproponował rozwiązanie KRAl i wdrożenie zautomatyzowanego systemu wydawania licencji na gry hazardowe.

Minister Transformacji Cyfrowej Mychajło Fiodorow podkreślił, że automatyzacja wyeliminuje ingerencję człowieka w proces licencjonowania, czyniąc go procedurą automatyczną opartą na jasno określonych kryteriach.

 

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL