Branża gier zbiera fundusze dla Ukrainy

Zbieranie funduszy przez przemysł gier dla Ukrainy na gofundme.com osiągnął już 195 000 funtów, co zbliża go do założonego celu w wysokości 250 000 funtów. Inicjatywa ma na celu zbiórkę funduszy na rzecz kryzysu ukraińskiego fundacji Choose Love.

Jak dotąd największa darowizna to 50 000 funtów przekazane od Betsson Group. Firmy, w tym Better Collective, Enteractive, Funfair Games, Just for the Win, Microgaming i OLBG również wniosły swój wkład, podobnie jak FSB Technology i Clarion Gaming.

Celem Choose Love jest zebranie 2,5 miliona funtów na wsparcie narodu ukraińskiego, zarówno tych uciekających z kraju, jak mieszkańców pozostałych na Ukrainie. Darowizny zostaną przeznaczone na opiekę medyczną w nagłych wypadkach, żywność, schronienie i wsparcie prawne.

Wielu operatorów gier zareagowało na kryzys humanitarny wywołany inwazją Rosji na Ukrainę. Soft2Bet ogłosił akcję charytatywną, a SOFTSWISS zawiesił wszelkie działania marketingowe, aby zapewnić wsparcie finansowe organizacjom pomagającym obywatelom Ukrainy.

Slava Zhuk, doradca w Turbo Games, wezwał wszystkich operatorów do zablokowania ich usług dla Federacji Rosyjskiej i Białorusi. Firma Genius Sports podjęła już decyzję i zaprzestała działalności komercyjnej w Rosji, podobnie jak dostawca gier BETER.

Tymczasem zarówno Malta Gaming Authority, jak i brytyjska Komisja ds. Hazardu ostrzegły operatorów, aby dopilnowali, aby stosowali kontrole w celu przestrzegania sankcji wobec Rosji po inwazji na jej sąsiada.

Od Redakcji

Świat się jednoczy w pomocy Ukrainie, bestialsko zaatakowanej przez Rosję. Zbierane są fundusze pomocowe, również przez przedstawicieli branży hazardowej, o czym mówi niniejszy artykuł.
Z przyjemnością poinformujemy czytelników jak nasi przedstawiciele branży reagują altruistycznie na pomoc poszkodowanym sąsiadom. Czekamy na informacje o wsparciu, łamy E-PLAY są otwarte na publikowanie informacji o pomocy, przekazywanej przez naszych przedstawicieli firm hazardowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.