Branża hazardowa liczy na zablokowanie ustawy

Gry hazardowe
Bartosz 02/11/2016

Ostatnia aktualizacja: 2 listopada 2016

Zdaniem prawników projekt ustawy o grach hazardowych powinien zostać zgłoszony do notyfikacji przez Światową Organizację Handlu.

Rządowy projekt ustawy o grach hazardowych powinien zostać zgłoszony do notyfikacji przez Światową Organizację Handlu – taką opinię prawną wydała Kancelaria Prawna Szostek_Bar i Partnerzy. Prawnicy wskazują na przepisy techniczne w projekcie, które ustanawiają bariery w handlu międzynarodowym. Niedokonanie notyfikacji w trybie porozumienia TBT otwiera możliwość wszczęcia postępowania prowadzonego przed organami WTO – podkreśla Stanisław Matuszewski, prezes Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych, który przekazał opinię prawną do wiadomości Ministra Finansów Mateusza Morawieckiego. Nad nowelizacją ustawy pracuje już Sejm, mimo że nie uzyskała ona jeszcze notyfikacji Komisji Europejskiej.

Jak przekonywał jednak w połowie października wiceminister finansów Wiesław Janczyk Komisja Europejska nie ma wobec projektu zastrzeżeń. Janczyk zapewniał, że do końca października ustawa zostanie przez KE notyfikowana. Na razie takiej notyfikacji Bruksela jeszcze nie dała.

Ustawa ma dać państwu monopol na organizację gry na automatach. Zajmie się tym spółka w 100 proc. należąca do Skarbu Państwa .Zgodnie z projektem podmiot wykonujący monopol państwa nad grami na automatach w salonach gier oraz w internecie będzie zobowiązany do wdrożenia polityki odpowiedzialnej gry, w ramach której m.in. sprawdzana będzie pełnoletność gracza. Obowiązkowe byłoby też przeprowadzanie transakcji wynikających z gier w internecie za pośrednictwem rachunków płatniczych. Podmioty urządzające gry hazardowe w internecie nie mogłyby umieszczać na stronach do tych gier reklam usług finansowych, a także samodzielnie ich oferować.

Więcej czytaj na: e-play.eu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL