Bruksela bierze się za hazard w internecie

Gry hazardowe
Bartosz 09/07/2014

Ostatnia aktualizacja: 9 lipca 2014

Bruksela proponuje wspólne, unijne zasady ochrony graczy gier hazardowych w internecie oraz ochronę nieletnich przed hazardem. Dokument w tej sprawie Komisja Europejska opublikuje w środę.

 

Gry hazardowe to ogromny, rozwijający się biznes. Według danych Komisji Europejskiej w 2012 roku przychody z gier hazardowych w internecie wyniosły 10,5 miliardów euro.

Komisja od zeszłego roku podejmuje inicjatywy, żeby uregulować ten rynek. Obecnie nie ma unijnej legislacji, która regulowałaby rynek gier hazardowych on-line.

W rekomendacjach, które opublikuje Komisja w środę chodzi przede wszystkim o skuteczny sposób rejestracji graczy, tak, aby każdego można było zidentyfikować i zweryfikować np. jego wiek. Gry hazardowe w internecie będą musiały oferować możliwość samokontroli np. zrobienia testu na zachowanie podczas gry. Będą musiały mieć opcję limitowania czasu gry czy stawek finansowych. Ponadto będą zobowiązane do informowania o niebezpieczeństwie uzależnienia się od gry i będą musiały podawać adresy ośrodków leczenia uzależnień. Także sponsoring i reklamy operatorów gier hazardowych nie będą mogły być skierowane wyłącznie na nieletnich.

Czytaj całość na: rmf24.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL