Brytyjscy bukmacherzy podobno zezwalają na obstawianie przez WhatsApp

Byłoby to pogwałceniem regulaminu aplikacji do obsługi wiadomości. Nieporozumienia dotyczące tego, czy WhatsApp jest usługą internetową czy telefoniczną, sprawiły, że nie jest jasne, do którego schematu wykluczenia powinien należeć. Rzecznik WhatsApp powiedział, że firma nie oferuje bukmacherom dodatkowych usług biznesowych.

Brytyjskie firmy hazardowe w Wielkiej Brytanii będą oferować usługi za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości WhatsApp z naruszeniem własnych warunków, które stanowią, że „firmy nie mogą zawierać transakcji ani ułatwiać hazardu, gier zręcznościowych lub loterii, w tym kasyn online, książek sportowych , bingo czy poker, jeśli to kosztuje ”- donosi The Telegraph.

Według prestiżowej brytyjskiej gazety, dziesiątki brytyjskich operatorów, którzy reklamują swoje usługi w Google, pozwalają klientom na obstawianie zakładów na WhatsApp w ciągu kilku minut po założeniu konta.

Duncan Garvie, powiernik BetBlocker, brytyjskiej organizacji charytatywnej odpowiedzialnej za oprogramowanie do gier hazardowych o tej samej nazwie, powiedział, że obawia się, że operatorzy używają tej aplikacji do omijania schematów wykluczenia stworzonych w celu pomocy uzależnionym.

Wielka Brytania oferuje wiele programów samowykluczenia, które pozwalają uzależnionym od hazardu podać swoje dane, aby bukmacherzy mogli ich odrzucić, ale WhatsApp może działać jako wykluczająca szara strefa.

GamStop to niedawny program dla graczy online, który oznacza osobę, która zażądała zablokowania w bazie danych, gdy próbują obstawiać zakłady. Brytyjska Komisja ds. Hazardu stwierdziła, że ​​„wszyscy nasi zdalni operatorzy muszą być zarejestrowani w GamStop i upewnić się, że konsumenci są wystarczająco pełnoletni, aby uprawiać hazard”. Niemniej jednak niejasność dotycząca tego, czy WhatsApp jest usługą internetową czy telefoniczną, sprawiła, że ​​nie jest jasne, do którego schematu wykluczenia powinien należeć.

Jedną z witryn promujących hazard WhatsApp widzianą przez The Telegraph jest McCartan Bet. Ostrzegł na swojej stronie internetowej, że nie został zarejestrowany w GameStop i że klienci powinni wysłać im e-mail, jeśli chcą, aby McCartan odmówił im zakładów.

Rzecznik WhatsApp powiedział gazecie:

„Podczas gdy WhatsApp umożliwia ludziom komunikowanie się ze sobą, nie oferujemy naszym bukmacherom dodatkowych usług biznesowych. Zapewniamy ludziom łatwe sposoby blokowania dowolnego użytkownika i zachęcamy użytkowników do zgłaszania problematycznych kont do WhatsApp ”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *