Brytyjski regulator hazardowy ujawnia 13% spadek zysków z gier

UK

Dane regulatora pokazują, że zysk brutto z gier hazardowych online spadł w listopadzie do 471,5 mln funtów. Gambling Commission poinformowała, że dochód z hazardu online (GGY) spadł o 13% miesiąc do miesiąca.

Regulator twierdzi, że spadek, oparty na danych z 80 procent brytyjskiego rynku, był głównie spowodowany normalizacją marż zakładów na rzeczywiste wydarzenia po wysokich poziomach w październiku. GGY z zakładów na prawdziwe wydarzenia spadł o 28 procent, z 290 mln £ w październiku do 209,2 mln £.

Pomimo spadku GGY, zakłady na rzeczywiste wydarzenia pozostają największą częścią branży i faktycznie odnotowały wzrost liczby aktywnych kont i łącznych zakładów z miesiąca na miesiąc, o 4 procent w obu przypadkach. Automaty online pozostały drugim co do wielkości rynkiem, a GGY w listopadzie wzrósł o 3 procent w ujęciu miesięcznym, osiągając 176,8 mln funtów.

Liczba aktywnych kont wzrosła o 1 procent do 2,8 miliona, najwięcej od czasu, gdy Gambling Commission zaczęła publikować miesięczne raporty na początku pandemii Covid-19.

Liczba obrotów na automatach online wzrosła o 4 procent do ponad 5,2 miliarda, a liczba sesji o 2 procent do ponad 27,5 miliona. Średnia strata na gracza na automatach była wyższa niż w jakiejkolwiek innej branży online i wyniosła 63 GBP, w porównaniu do 43 GBP w przypadku zakładów na prawdziwe wydarzenia i 35 GBP w przypadku kasyna.

GGY dla innych gier, w tym kasyna, wzrosło o 6 procent miesiąc do miesiąca do 66,4 miliona funtów. GGY w pokera online wzrósł o 9% do 9,1 mln £, wirtualne zakłady o 8% do 7,2 mln £. Zakłady e-sportowe GGY wzrosły o 78 procent do 1,4 miliona funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *