Jest budżet, jest Powerball i Mega Millions

Powerball

Dobra wiadomość dla miłośników loterii Powerball i Mega Millions w Illinois. Amatorzy gier liczbowych znów mogą kupić losy na swoje ulubione gry. To jedna z pierwszych korzyści uchwalonego po ponad dwuletnim kryzysie budżetu w Illinois.

Illinois Lottery ma przyjemność ogłosić, że sprzedaż Mega Millions została wznowiona, a gracze mogą nabyć kupony loterii w blisko 8 tys. punktach, przez aplikację mobilną lub pod adresem IllinoisLottery.com – poinformowały władze stanowe loterii.

Władze powiadomiły również, że nagrody powyżej 25 tys. dol. znów będą wypłacane bez opóźnień.

Wpływy z loterii dla Illinois wynoszą średnio 90 mln dol. rocznie. Część tych środków przeznaczana jest na finansowanie stanowej edukacji.

Illinois straciło około 4 mln dol. w ciągu zaledwie kilku dni, kiedy – z powodu braku budżetu – wstrzymana była sprzedaż kuponów loterii międzystanowej Powerball i Mega Millions.

Obie loterie stanęły w Illinois 30 czerwca, gdy z końcem roku fiskalnego nie został zatwierdzony budżet stanu. Bez budżetu, wygrane nie mogły być wypłacane.

Gazeta „Chicago Tribune” dowiedziała się od szefa loterii stanowej Jayme’go Odoma, że przerwa w sprzedaży losów Powerball spowodowała straty rzędu 2,4 mln dol., a Mega Millions – 1,5 mln dolarów.

Sprzedaż losów została wznowiona 6 lipca, po tym jak parlament stanowy przegłosował obalenie weta gubernatora Bruce’a Raunera i przyjęcie budżetu wynoszącego 36 mld dolarów. Stan Illinois funkcjonował bez budżetu przez ponad dwa lata, ustanawiając niechlubny rekord na skalę krajową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *