Bukmacherzy masowo uciekają z Polski

bukmacherzy

Exodus na rynku zakładów online. W ostatnich dniach z rynku wycofała się już co druga firma tego typu.

Jak ustaliliśmy, swoje biznesy już zwinęło co najmniej 30 firm bukmacherskich nieposiadających polskiej licencji i niepłacących podatków w Polsce, a oferujących w internecie m.in. gry typu poker, kasyno oraz zakłady sportowe. To skutek zmian w prawie, które – choć dopiero wejdą w życie w tę sobotę – już wystraszyły działających nielegalnie bukmacherów. Jak podkreśla Łukasz Czucharski, ekspert Pracodawców RP, ustawodawca wprowadził mechanizmy pozwalające na skuteczną walkę z szarą strefą. Rząd liczy, że dzięki nim ograniczy nielegalny hazard, co przyniesie budżetowi państwa w ciągu dziesięciu lat ponad 15 mld zł. Przy okazji jednak dostanie się także organizatorom różnego rodzaju loterii.

Podatki wyciekają do Panamy i Kostaryki

Swoje strony internetowe dla klientów z Polski zamknęły już m.in. tak znane marki, jak Bet 365, WilliamHill, Betano czy 888sport.

Z nieskrywanym żalem informujemy, że w związku z planowanymi zmianami w systemie prawnym, wraz z końcem marca będziemy zmuszeni zamknąć konta wszystkich graczy zamieszkałych na terenie Polski” – komunikat takiej treści na polskiej witrynie zamieściła firma hazardowa OddsRing.

Więcej czytaj na: e-playbet.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.