Bukmacherzy niezadowoleni ze zmian w ustawie hazardowej

Bukmacherzy
Bartosz 23/06/2014

Ostatnia aktualizacja: 23 czerwca 2014

Organizatorzy zakładów wzajemnych przez internet będą informować o ryzyku związanym z hazardem – m.in. taki zapis zawiera projekt noweli ustawy hazardowej. Według bukmacherów zmiany nie zlikwidują hazardowej szarej strefy, która ich zdaniem stanowi do 90 proc. rynku.

 

Projekt przygotowany przez Ministerstwo Finansów trafił do konsultacji społecznych. Doprecyzowuje on istniejące przepisy, harmonizuje polskie prawo z unijnym i wprowadza ułatwienia w organizowaniu loterii dobroczynnych.

– Dla nas, czyli legalnie działających firm bukmacherskich, zmiany mają charakter kosmetyczny, bo np. zasady dotyczące odpowiedzialnej gry dobrowolnie stosujemy już od dawna. Z przykrością stwierdzamy, że o wiele ważniejsze jest to, czego w proponowanej nowelizacji nie ma. Jak choćby propozycji nawet niewielkiego obniżenia podatku, który jest najwyższy w Europie, czy blokowania stron oferujących nielegalny hazard. Tak nie zlikwidujemy szarej strefy – powiedział PAP Mateusz Juroszek, prezes firmy bukmacherskiej STS i członek „Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich”, do którego MF zwróciło się o opinię na temat projektu.

Czytaj całość na: finanse.wnp.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL