Bułgaria mekką hazardu

Gry hazardowe
Marek 25/11/2012

Ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2012

W Bułgarii panuje prawdziwa hazardowa gorączka – pisze w sobotę popularny dziennik „24 czasa”. Niezależnie od kryzysu i zredukowanych dochodów co roku w kraju przybywają dwa nowe kasyna i 50 salonów gier.


Według danych, przekazanych dziennikowi przez państwową komisję ds. hazardu, w Bułgarii obecnie działa 26 kasyn, 805 salonów gier hazardowych oraz 33 salonów do gry w bingo. Najwięcej kasyn jest w Sofii, Płowdiwie, południowo-zachodnim Błagojewgradzie, znajdującym się niedaleko granicy z Turcją Haskowie oraz w Burgasie i Warnie nad Morzem Czarnym. Przyciągają one turystów z Turcji, Grecji, Izraela, Rosji, gdzie hazard jest albo zakazany, albo silnie ograniczony. W walce o klientów aktywnie uczestniczą telewizje. Corocznie Państwowa Komisja ds. hazardu wydaje trzy zezwolenia na takie gry. Do tego Bułgarzy i osoby, przebywające w kraju, mają dostęp do 40 tys. hazardowych stron internetowych. Z tej liczby 4 tys. są bezpośrednio kierowane do mieszkańców Bułgarii.

 

Bułgarskie władze próbują – na razie nieskutecznie – wprowadzić regulacje finansowe w tej dziedzinie. Do parlamentu wpłynął projekt obowiązkowego deklarowania przed fiskusem i opodatkowania wygranych z loterii. Projekt zakłada również zalegalizowanie internetowych gier hazardowych. Oznaczałoby to ściślejszą kontrolę. Na razie jednak są to tylko projekty, a zdaniem ekspertów hazard, w tym internetowy, wciąga coraz silniej młode pokolenie.

(PAP)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL