CBŚ kontroluje Ministerstwo Finansów

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2012

Na zlecenie białostockiej Prokuratury Apelacyjnej funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego weszli do Ministerstwa Finansów.

Rzecznik prokuratury Janusz Kordulski powiedział Polskiemu Radiu Białystok, że: „policjanci prowadzą czynności dotyczące śledztwa związanego z nielegalnym hazardem. Chodzi o dokumenty dotyczące legalizowania automatów o niskiej wygranej”.

Wśród podejrzanych są biegli rzeczoznawcy oraz przedstawiciele podmiotów, które organizowały gry na automatach. Zarzut przekroczenia uprawnień przy rejestracji tych automatów prokuratura postawiła urzędniczce z kierownictwa jednego z departamentów ministerstwa Śledztwo w tej sprawie trwa przeszło dwa lata i dotyczy organizowania gier na automatach – wbrew przepisom i bez stosownych zezwoleń. Ukrywane były również dochody z tej działalności.

Cały proceder polegał na tym, że automaty rejestrowane jako maszyny dające tzw. niskie wygrane, można było nielegalnie przeprogramować tak aby dawały i wyższe wygrane.

bialystok.gazeta.pl

O Autorze

2 odpowiedzi do “CBŚ kontroluje Ministerstwo Finansów

  1. Heh, a czy aby ministerialna dokumentacja dotycząca automatów nie została zabezpieczona przez prokuratorów już jakiś czas temu, gdy wyprowadzano z Ministerstwa jako zatrzymaną dyrektor Annę C.? Coś zostało wtedy przeoczone, czy tekst, że chodzi o „dokumenty dotyczące legalizowania automatów” to zasłona dymna? Bo na moje oko chodzić może na przykład o bezprecedensowe, masowe wycieki dokumentów z postępowania prokuratorskiego – jak kraj długi i szeroki celnicy materiały te włączali przecież do akt różnych swoich postępowań, ujawniajac je tym samym firmom z branży. Dzięki temu dzisiaj każdy człowiek w kraju, zajmujący się automatami, wie lepiej lub gorzej, co kto zeznawał… Prokuratorom taka całkowita jawność ich dokonań wcale nie musi się podobać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL