CBŚ u Kapicy!

Automaty
Marek 11/01/2013

Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2024

Specjalna prokuratorska grupa śledcza, nadzorująca wyjaśnianie afery „jednorękich bandytów”, nie przestaje przyglądać się resortowi finansów. Będą nowe zarzuty?


Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeszukują od wczoraj gabinet wiceministra finansów, szefa służby celnej Jacka Kapicy – dowiedział się dziennik.pl. Oficerowie „polskiego FBI” są także w biurach pięciu innych urzędników pełniących kierownicze role w resorcie wicepremiera Jacka Rostowskiego.

O operacji CBŚ wiadomo na razie niewiele więcej. Nadzorują ją prokuratorzy ze specjalnej grupy śledczej powołanej do zbadania kulis afery „jednorękich bandytów” z wydziału przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Mają oni za zadanie wyjaśnić, jak to się stało, że w krótkim czasie całą Polskę zalały dziesiątki tysięcy automatów. Według prawa mogły zezwalać jedynie na grę o minimalne stawki. W rzeczywistości zaś pozwalały oddawać się hazardowi o dowolne pieniądze.

– Przeszukanie u ministra oznacza, że będzie on również przesłuchiwany. Na tym etapie śledztwa nie jest wykluczone, że postawione zostaną mu zarzuty karne – mówi jeden z naszych rozmówców.

Zaledwie w przeddzień Wigilii zarzuty karne usłyszał zastępca ministra Kapicy. Wcześniej również pełniąca tę funkcję Anna C.

– Podejrzewamy, że urzędnicy resortu finansów tolerowali rozrastanie się plagi jednorękich bandytów, na których miliardy tracił budżet państwa. W śledztwie są również inne wątki. Ich oceną zajmie się sąd – mówi nasz rozmówca, proszący o zachowanie anonimowości.

Robert Zieliński, Dziennik.pl

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TheBill

09:27
11/01/2013

http://wiadomosci.gazeta.pl/ " Nie polegało to na żadnym przeszukaniu, a na uzyskaniu, w tzw. trybie procesowym, dokumentacji niezbędnej dla tego postępowania - ... W piątek RMF FM poinformowało, że CBŚ przeszukało w czwartek gabinet wiceministra finansów Jacka Kapicy oraz gabinety pięciu dyrektorów w resorcie. Według RMF FM Kapica "prawdopodobnie usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień". ..."

Prorok

23:45
13/01/2013

Po mimo waszych szanownych komentarzy , z których wynika że niezdrowo się podniecacie ta imprezka będzie tylko na naszą szkodę!!! już wam wytłumaczę dla czego ??? , mianowicie zatrzymane szafki w 2009r były również z polecenie tego samego Prokuratora Krajowego co obecna akcja z Jackiem K. wszystko na polecenie PROKURATORA KRAJOWEGO PANA MASŁOWSKIEGO , Musimy cofnąć się do 2008r. , kiedy to w 2008 Firma GAMETEK , którą K_rwe na-pewno znacie, wysłała własną interpretację do prokuratury w Białym Stoku i MF, wraz z opisem badań że Automaty typu AoNWW , które to zakupiła a kupili wszystkie modele to Automaty wysoko Hazardowe w efekcie czego z końcem 2008 ukazało się rozporządzenie , które weszło w życie z końcem marca 2009r. natomiast to spowodowało z początkiem kwietnia 2009r. że ten sam prokurator krajowy rozpoczął zatrzymywanie automatów wszystkim firmom, myślę że już wiecie u kogo w kieszeni siedzi ten prokurator . Dzisiaj cieszy was news typu że na polecenie tego samego proroka są takie historie, ale nic bardziej mylnego on dalej realizuje swój plan , który dla ulicy jest raczej apokaliptyczny. Zwróćcie uwagę na fakt że powstała nowa jednostka badająca Laboratorium celne w Białym Stoku .

opoerator z mazowsza

09:19
12/01/2013

Witam Panowie myśle że niestety nic dla nas z tego nie wyniknie, już jest temat zastępczy, jakiś człowiek zabarykadował się w mieszkaniu i popełnił samobójswo wiec wydarzenie niemal rangi lądowania na księżycu. Coś się dzieje ale nie rozumiemy niestety co. Zrzuty stawiane urzędnikom MF, interpelacja Posła Matuszczaka /MF odpowiedziało ale treść nieznana/, teraz zamieszanie wokół Pana Gacusia. Pan Poseł Matuszczak zapytał i już, teraz tak jakby nikogo ta odpowiedź nie interesowała. Zapewne zawiera to co wszyscy już wiele razy słyszeliśmy, tzn. zapewnienia iż wyroki WSA są korzystne dla MF tak jak wyrok ETS, że wpływy z tytułu podatków od ANW wzrosły i jest superrrrrr. Myślę że to jest część planu....., realizowanego z żelazną konsekwencją, tyle tylko że ten plan przwiduje załkowitą likwidacje AoNW i wszelkich podobnych przedsięwzięć. Panowie my nic nie możmy już, no i Nas już nie ma....... jako branży mam na myśli. Każdy coś sobie tam wymyślił i działa na włąsną rękę bądź został "wyznawcą" Pana Adama. Swoją drogą to jest swoisty feneomen w tych czasach. MTkiosk trzyma się twardo i opiera szarej rzeczywistości. Pomijając drobny fakt że zaczyna generować również straty nie tylko zyski..... W tym też jak myśle jest "drugie dno". Jedyną szansą jaka pozostała tym którzy jeszcze cokolwiek by chcieli zrobić a nie tylko mieć nadzieje to starać się między sobą porozumieć ale to jest raczej mało prawdopodobne. Pozdrawiam wszystkich

D.

14:22
11/01/2013

Tak sobie obserwuję medialny rozwój sprawy Jacentego i co widzę: już się chyba rozpoczęło jej zamiatanie pod dywan, wyciszanie, wygaszanie - na szczęście tylko w propagandowych tubach władzy: pap.pl - tematu wcale nie odnotowano, po prostu czynności prokuratorskie u Szefa Służby Celnej to, jak widać, u nas widać żaden news... gazeta.pl - rano temat był na hotnews, a teraz już na stronie głównej próżno go szukać, jest gdzieś dalej upchnięty... onet.pl: podobnie, też już na pierwszej stronie tematu nie znajdziemy... tvn24: jeszcze jest w newsach na pierwszej stronie, ale już bardzo daleko Walczymy, drodzy moi, nie tylko z patologiami urzędniczymi, ale przede wszystkim z wpływowymi, prorządowymi mediami, którzy te patologie ukrywają, zamiatają pod dywan. Przecież zatrzymania Grzegorza S. tuż przed Świętami nikt prawie nie zauważył, a to był przecież bezpośredni zastępca Jacentego... Co za kraj... Nawet "wolne media" się qrfią, jak im władza zagra...

D.

10:06
11/01/2013

Jak podaje Radio JEREWAŃ - Jaco odbywa właśnie zdecydowanie przymusową podróż trasą, którą jeszcze niedawno przemierzali prezesi spółek z branży, czyli w relacji Warszawa - Białystok. Ciekawe, czy potraktują go jak innych obywateli naszego radosnego kraju: przesłuchają, postawią zarzuty, a potem wypuszczą na ulicę bez kasy, bez wsparcia, niemal w samych kalesonach... A na wschodzie mróz dzisiaj chycil - co za pech...

D.

08:19
11/01/2013

No i co teraz będzie z nami wszystkimi bez naszego ojca - dobrodzieja? Przecie teraz cały ten hazard straci smaczek... Biedny chłop, biedny jenerał... Jak to się mogło stać? Za co? Jego? No za co - ja się pytam! Ciekawe, czy zapamiętał, cośmy mu tu radzili z dobrego serca - Jacenty, nie zapominaj: PRZY ZIOMKACH Z CELI ZAWSZE DUPĄ DO ŚCIANY!!! No i jest jeszcze druga sprawa: trzeba tera chłopu jakiś etat skręcić, przecie nie można pozwolić, żeby się taki zdolniacha marnował, co nie? Pensja nie musi być nawet wysoka, bo przecie skoro prokuratorzy podejrzewają, że coś tam se "dorobił" w czasie urzędowania, to pewnie grosze to nie były, więc starczy na długo... No a co z Celnikami teraz będzie bez Niego? Same katastrofy... Same katastrofy!!! Olaboga, łolaboga... Uhahahahahahahahahahahahahahahaha! Ritatata, ritatata! Tralalala, hej siup! Cała Polska pije dzisiaj na Świętkorzyskiej! Za proroka Grzegorza z Biełegostoku! Dobry z niego zawodnik, w pył rozbił tą urzędniczą mafię hazardową, co nie? ;-)

pokemon

09:25
11/01/2013

Ale jaja ! Ale jaja ! Najpierw wprowadzili ustawę a jak szara strefa rozrosła się i to widać to zaczynają się nawzajem oskarżać i zamykać bo Państwo traci miliardy złotych. Gdzie tu logika ? Teraz wychodzi na to ,że Kapica zezwolił na czasówki . Ale jaja !

Donald

08:57
11/01/2013

pujdzie pierdzieć... dziecko mu zrobią w kryminale...

Gtechincoming

08:52
11/01/2013

No, Jacek!!! Ja już mam trzy warzywniaki, jak chcesz to jeden ci odsprzedam, albo sprezentuję :) !!!

opppeeerrrattorr

08:40
11/01/2013

Mnie zastanawia dlaczego teraz panowie dziennikarze np. z (uwagi) nie robią programu...w zednych mediach nawet zdania o tym wszystkim co sie dzieje tylko tutaj jak zwykle)))

operator z mazowsza

09:53
14/01/2013

Witam Szanowny kolego Proroku, zapewne jest wiele racji w tym co piszesz....., aczkolwiek myśle że gdyby tak faktycznie było nasze kochane "niezależne" media wrzałyby na ten temat od lat. A tu cisza....., teraz ktoś tam coś zaczyna niesmiało pisać ale jak życie znam wiele wiecej już nie napisze.
E-PLAY.PL