CD Projekt zapłaci 1,85 mln dolarów żeby uregulować pozew sądowy

Technologie
Wiktor Czerwiński 07/01/2023

Ostatnia aktualizacja: 7 stycznia 2023

CD Projekt Red, twórca gry Cyberpunk 2077, zgodził się uregulować trwający pozew zbiorowy, płacąc 1,85 miliona dolarów.

Polski deweloper CD Projekt Red, dwa lata po katastrofalnej premierze swojego hitu Cyberpunk 2077 zgodził się zapłacić 1,85 miliona dolarów w celu uregulowania pozwu zbiorowego inwestorów.

Przypomnijmy iż Kancelaria Rosen złożyła pozew w grudniu 2020 r. przeciwko CDPR z powodu pełnej błędów premiery Cyberpunka 2077 i braku przejrzystości co do wydajności gry na konsolach poprzedniej generacji aż do jej premiery. Premiera gry była szkodliwa dla inwestorów CDPR, a pozew domaga się odszkodowania za to samo.

Jak wspomniano powyżej, CDPR ostatecznie zgodził się uregulować pozew, płacąc 1,85 miliona dolarów. Zgodnie z dokumentem pozwu pieniądze z rekompensaty zostaną wykorzystane na m.in. opłacenie podatków, honorariów adwokackich.

Z dokumentu wynika również, że odszkodowanie w wysokości 1,85 miliona dolarów stanowi jedynie 16,8% szacowanych szkód. Konsultant powoda oszacował wcześniej, że koszt szkód może sięgać nawet 11 milionów dolarów. Od momentu premiery CDPR skupiło się na poprawieniu wydajności gry Cyberpunk 2077 na wszystkich platformach.

Na szczęście wydaje się, że CDPR wyciągnął wnioski i zdecydował, że nadchodzące rozszerzenie Cyberpunk 2077 Phantom Liberty będzie dostępne wyłącznie na konsolach obecnej generacji i komputerach PC.

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL