Celnicy nie śpią

Automaty
Marek 08/03/2013

Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2024

Wydawałoby się, że w temacie nielegalnych automatów nastała cisza. Na stronach Izb Celnych przestały ukazywać się raporty z udanych akcji przeciwko lewym maszynom – tematem na tapecie jest wysyp wyroków sądów administracyjnych. Nic bardziej mylnego.

Kilka dni temu wystosowaliśmy do wszystkich Izb Celnych prośbę o podesłanie danych dotyczących nielegalnych automatów zarekwirowanych w tym roku. Okazuje się, że coś jednak się dzieje. Na początek odpowiedzi z trzech izb. Kolejne będziemy zamieszczać sukcesywnie.

Izba Celna w Warszawie

[…] uprzejmie informuję, że we właściwości miejscowej Izby Celnej w Warszawie, ogółem w okresie 01.01-28.02.2013 r. stwierdzono nielegalne urządzanie gier na automatach w 35 lokalizacjach, w tym w 4 lokalach, w których znajdują się również punkty gier na automatach o niskich wygranych.

Ogółem w tym okresie zatrzymano 71 nielegalnych automatów do gier, w tym 4 w lokalach, w których znajdują się również punkty gier na automatach o niskich wygranych.

Izba Celna w Szczecinie

[…] w woj. zachodniopomorskim funkcjonariusze Służby Celnej w tym roku przeprowadzili blisko 30 kontroli w obszarach gry na automatach, w tym z wykorzystaniem sieci Internet, gry w karty, urządzanie i prowadzenie gier na automatach o niskich wygranych.

W efekcie tych kontroli zajęto 11 nielegalnie działających maszyn, wśród których są automaty do gier o niskich wygranych oraz symulatory czasowe.

Izba Celna w Białymstoku

[..] uprzejmie informuję, iż funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej w okresie 01.01. – 28.02.2013 przeprowadzili 11 kontroli w zakresie urządzania gier hazardowych zatrzymując łącznie 19 szt. nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Izba Celna w Łodzi

[…] na terenie właściwości Izby Celnej w Łodzi, w okresie od 1 stycznia 2013 roku do 28 lutego 2013 roku przeprowadzono 14 kontroli w punktach gier na automatach o niskich wygranych. W toku kontroli zabezpieczono 5 urządzeń.

Izba Celna w Przemyślu

[…] w bieżącym roku zostało przeprowadzonych łącznie 9 kontroli o których mowa powyżej, podczas których w 8 przypadkach stwierdzono nieprawidłowości. Wynikiem podjętych działań było zatrzymanie 14 nielegalnych automatów, 2 terminali – kiosków internetowych oraz 12 symulatorów.

Izba Celna w Poznaniu

[…] w roku 2013 przeprowadzono 19 kontroli w punktach gier na automatach o niskich wygranych, w wyniku których zatrzymano 26 nielegalnych urządzeń.

Izba Celna w Kielcach

[…] w tym roku do dnia 6 .03. przeprowadzono 23 kontrole , do dalszego postępowania zatrzymano 4 urządzenia.

Izba Celna we Wrocławiu

[…] w 2013 r. we właściwości miejscowej Izby Celnej we Wrocławiu przeprowadzono kontrole w 3 punktach gier na automatach o niskich wygranych, w których łącznie zostały zatrzymane 4 automaty.

Izba Celna w Opolu

[…] Funkcjonariusze opolskiej Służby Celnej od początku 2013 r. skontrolowali 16 punktów, w których urządzano nielegalne gry hazardowe. Podczas kontroli zatrzymali 32 automaty, które funkcjonowały bez wymaganych zezwoleń.

W bieżącym roku nie przeprowadzono kontroli w legalnie działających punktach, w których urządzane są gry na automatach o niskich wygranych.

Izba Celna w Katowicach

[…] w styczniu i lutym tego roku, na terenie właściwości miejscowej Izby Celnej w Katowicach przeprowadzono 5 kontroli w legalnie działających punktach gier na automatach o niskich wygranych. W wyniku przeprowadzonych kontroli nie zatrzymano żadnych automatów.

Izba Celna w Krakowie

[…] Dynamicznie rozwijający się rynek gier, a zwłaszcza możliwości nowych technologii powodują konieczność prowadzenia przez Służbę Celną bieżącego monitoringu obszaru w zakresie nielegalnego urządzania gier hazardowych w tym gier na automatach. W związku z tym Służba Celna na bieżąco prowadzi kontrole przestrzegania przepisów regulujących urządzanie i prowadzenie gier hazardowych. Czynności kontrolne prowadzone są również w przypadku podmiotów, które dokonują czynności podlegających kontroli bez zachowania warunków określonych przepisami prawa.

W Izbie Celnej w Krakowie:

– w styczniu 2013r. w efekcie prowadzonych kontroli w 12 przypadkach ujawniono nielegalne urządzanie gier na automatach, zatrzymano w sumie 30 nielegalnych automatów do gry ( terminale, symulatory, klasyczne nielegalne tzw. owocarki),

– w lutym 2013r. w efekcie prowadzonych kontroli w 10 przypadkach ujawniono nielegalne urządzanie gier na automatach, zatrzymano w sumie 27 nielegalnych automatów do gry (terminale, symulatory, klasyczne nielegalne tzw. owocarki).

Izba Celna w Białej Podlaskiej

funkcjonariusze Izby Celnej w Białej Podlaskiej przeprowadzili w 2013 r. cztery kontrole w zarejestrowanych punktach gier na automatach o niskich wygranych, w trakcie których nie stwierdzono nieprawidłowości.

Dodatkowo funkcjonariusze Izby Celnej w Białej Podlaskiej przeprowadzili dwie kontrole w zakresie nielegalnego urządzania gier hazardowych, w wyniku których zatrzymano 8 urządzeń. I tak m.in. 6 marca w Radzyniu Podlaskim w trakcie wspólnych działań z policją zatrzymano sześć urządzeń (cztery tzw. „symulatory” i dwa urządzenia umożliwiające grę przez Internet). Wszystkie służyły do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Mundurowi zatrzymali niedozwolone automaty, a wraz z nimi 30 kluczy, zapisy z monitoringu, laptopa i router. W lokalu znaleziono też ponad 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ramzes

13:13
10/03/2013

Oj, obudzili się faktycznie. Zabezpieczają automaty z zezwoleń które zostały cofnięte 2 lata temu. Przez ten okres przeprowadzono wiele kontroli, zamianek, zatwierdzano akta weryfikacyjne. Po dwóch latach obudzili się, ruszają w Polskę !!!
E-PLAY.PL