Celnicy zapłacą za automat!

Dzisiaj ok. godziny 14 w Sądzie Okręgowym w Bielsku Białej zapadł wyrok w sprawie spółka Aplauz kontra Urząd Celny.

 

 

Sąd Okręgowy oddalił wniosek o apelację złożony przez prawników reprezentujących Izbę Celną. Przedmiotem sprawy był wniosek spółki Aplauz domagający się odszkodowanie za bezprawne zatrzymanie automatu o niskich wygranych w 2010 roku. Dzisiejszy wyrok jest prawomocny z natychmiastową klauzulą wykonalności a kwota odszkodowania wyniesie ok. 50 tys. złotych.

Sędzia w długim uzasadnieniu odrzucił wszystkie argumenty celników i podtrzymał stanowisko reprezentowane przez stronę spółki Aplauz.

Spółkę Aplauz reprezentował radca prawny Wiktor Zakrzyński z kancelarii prawnej Budnik Posnow & Partnerzy.

O dalszych losach sprawy będziemy bezzwłocznie informować.

Informacja dzięki uprzejmości red. Marka Czarkowskiego

O Autorze

12 odpowiedzi do “Celnicy zapłacą za automat!

  1. Do kolegi ets: Masz wysublimowany dowcip sam sobie dzwoń pod numer 8561168100. To jest Prokur. Apelacyjna w Białymstoku . Obyś nie musiał sam z tego korzystać.

  2. Ale się sępów zleciało :-p
    Dzwońcie jednak do mec. Zakrzyńskeigo – on wie jak! Kontakt z Kancelarią mec. Budnika łatwo znaleźć w necie…

  3. asd ma rację! Pozwanie chłopaków od Jacka to był skandal sam w sobie, a wygranie takiej sprawy to już skrajna bezczelność, niczego nikomu nie dająca. Proponuję wspólnie przeprosić Jacka za tą zuchwałość, wezwać do dymisji sędziów, którzy wydali tak skandaliczny wyrok, a na końcu wspólnie i w porozumieniu dobrowolnie poddać się karze za wszelkie popełnione zbrodnie – cokolwiek by to nie było.
    Rozumiem frustrację i rozczarowanie, że to dopiero jeden automat, że pierwsza zaledwie jaskółka… Ale mamy właśnie precedens, który przeciera szlak. Im teraz będzie więcej pozwów, tym większy strach – ale już nie u nas, tylko po tamtej stronie! Bo ktoś za to będzie musiał zapłacić. Zapewne nie tylko pieniędzmi…

  4. Wiele firm zbankrutowało, nie będzie miał kto się po odszkodowania ubiegać.
    Z drugiej strony co będzie miał z tego zwykły szary operator…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.