Centrum Szczecina wolne od kolejnego punktu nielegalnego hazardu

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Lokal nie był oznakowany, tradycyjnie miał ofoliowane na biało okna, a nad drzwiami zamontowane były bardzo małe kamerki.

Znajdował się w centrum Szczecina. Funkcjonariusze musieli wyważyć drzwi aby wejść do lokalu. Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy pięciu mężczyzn. Po kilku minutach na miejscu pojawiła się tez właścicielka lokalu Funkcjonariusze sprawdzili czy osoby znajdujące się w lokalu posiadają niebezpieczne przedmioty i zabezpieczyli lokal.

„W przeszukanym lokalu zabezpieczono dziewięć komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również router oraz telefon komórkowy. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 5.054 zł i 5 EUR, która została zabezpieczona na poczet należnych kar. W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.”

Małgorzata Brzoza, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł. Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.

Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.