Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2025
Dyrektor generalny Entain, właściciela m.in. marki STS, Gavin Isaacs ustąpił ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym, o czym poinformowano w komunikacie dla inwestorów dziś rano.
Isaacs piastował to stanowisko zaledwie przez pięć miesięcy.
Stella David, obecnie pełniąca funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej, ponownie obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego (CEO) tymczasowo, do momentu znalezienia stałego następcy.
Stella David powiedziała:
„Entain czyni znaczące postępy w realizacji naszych strategicznych priorytetów. Chcielibyśmy podziękować Gavinowi za jego wkład. Rada Nadzorcza jest zadowolona z wyników Grupy w 2024 roku oraz z dotychczasowych wyników handlowych w tym roku. Jak ogłoszono 13 stycznia 2025 roku, EBITDA Grupy za rok obrotowy 2024 ma wynieść górną granicę przedziału prognozowanego na £1,040 mln-£1,090 mln.
„Rada Nadzorcza i kierownictwo pozostają zgodne w kwestii skupienia Grupy na doskonałości operacyjnej i maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. Cieszę się, że mogę ponownie poprowadzić firmę, gdy nadal przyspieszamy nasze wyniki.”
Stella była wcześniej tymczasową Dyrektor Generalną od grudnia 2023 roku do września 2024 roku. Pierre Bouchut, obecnie Starszy Niezależny Dyrektor, zostanie tymczasowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej.
"Do Użytkownika "hazard" Jak Państwo nie ma nic z kasyn legalnych? Przecież kasyna naziemne płacą ogromny 50% podatek od zysku."
"zawsze mówiłem , co państwowe to niczyje !!! Tak było , jest i będzie . Brak konkurencji wpływa na demoralizację Zarządów i korupcję . Tak było i jest nadal. Brak doświadczenia w branży źle wpływa na pracę TS . Firma hazardowa to firma hazardowa . Praca w bankach to praca w bankach ."
"Nie da się zamknąć dochodowej świni jaką jest Lotto pomimo, że dymają naród to odprowadzają do budżetu państwa spore dochody. Generalnie działają jak kasyna. Urabiają klientów, rżną na kasę i zostawiają w skarpetach."
"Dziadostwo. W losowaniach Mini Lotto z 22 i 23.03.25 padły 3 te same liczby czy to k...a mać możliwe? 4,8,9... sprawdźcie sami. Daje do myślenia. Nie wierzę w uczciwość tej trzymającej monopol i jedynej zatwierdzonej loterii."
"Człowiek niby wiedzioł, ale się jednak trochę łudził"