Chcą automatów w barach i na postojach dla ciężarówek

VGT

Grupa firm i organizacji z Indiany zwróciła się do prawodawców o zezwolenie na korzystanie z terminali gier wideo (VGT) w barach i na postojach dla ciężarówek w celu zwiększenia przychodów i pobudzenia lokalnej gospodarki.

Koalicja Video Gaming Terminal Coalition twierdzi, że ekspansja VGT wygenerowałaby do 165 milionów dolarów rocznych przychodów dla stanu, pomogłaby firmom cierpiącym podczas pandemii Covid-19 i wygenerowała do 32 000 miejsc pracy w stanie.

Propozycja koalicji ograniczyłaby automaty do maksymalnego zakładu wynoszącego 2 USD na grę i wypłat nie przekraczających 599 USD. Licencjonowane punkty gier miałyby jednostki wymiany kuponów, w których gracze mogliby wypłacić swoje wygrane.

Na maszyny nałożono by ograniczenie wiekowe od 21 lat, a do jego egzekwowania zobowiązane byłyby bary i postoje dla ciężarówek.

Kilka organizacji wspierających operatorów automatów do gier tworzy koalicję, w tym Indiana Bowling Centers Association, Indiana Amusement & Music Operators Association oraz Petroleum Marketers and Convenience Stores Association.

Organizacje wskazują jako przykład rozwiązania stosowane w Illinois, aby zademonstrować, w jaki sposób VGT mogą zwiększyć dochody stanu i pobudzić lokalną gospodarkę.

Nawet gdy przychody Illinois z VGT spadły w czasie pandemii, sektor ten wygenerował dochód netto w wysokości 88,1 mln USD od marca do maja 2020 r.

Koalicja ma nadzieję, że jej propozycja zostanie rozpatrzona na sesji Zgromadzenia Ogólnego Indiany w 2021 roku, która rozpocznie się 11 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *