Chcą wygonić hazard z miasta

Rok po wprowadzeniu nakazu „ukrywania” salonów gier, zakazującego im m.in. reklamowania się na billboardach oraz namawiania do wstępu np. poprzez oferowanie darmowego alkoholu, rada miejska w Czeskim Cieszynie przyjęła dwie nowe uchwały. Pierwsza wprowadzi ograniczenie dotyczące godzin otwarcia punktów gier, druga ma doprowadzić do ich całkowitego zniknięcia.

– Dyskusja na temat tego jak efektywnie ograniczyć negatywne skutki związane z hazardem trwają u nas, jak również w innych miastach, od kilka lat. Przed rokiem zaostrzyliśmy przepisy, a w międzyczasie konsultowaliśmy inne możliwe działania prawne. Każdy kto przygląda się naszym wysiłkom dotyczącym porządku w mieście wie, że często nie są one łatwe do wprowadzenia.

Gminy kontrolując negatywne skutki związane z prostytucją, alkoholem czy hazardem, musiały w ostatnich latach podjąć wiele trudnych walk, a mimo to nadal nie jest pewne czy odniosły sukces i ostatecznie wygrały walkę o bezpieczeństwo swoich obywateli. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok i uchwalić nowe przepisy – wyjaśnia Vít Slováček, burmistrz Czeskiego Cieszyna.

Czytaj całość na: gazetacodzienna.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.