Chiński potentat od hazardu zatrzymany w Bangkoku

She Zhijiang kierował megaprojektami dotyczącymi działalności hazardowej w internecie i kasyn. Prowadził kasyna w Kambodży i Shwe Kokko w Birmie, a także loterię na Filipinach. Za tym chińskim biznesmenem Pekin, za pośrednictwem Interpolu rozesłał międzynarodowy nakaz aresztowania.

Chodzi o prowadzenie kilku nielegalnych internetowych witryn hazardowych. Zhijiang został w końcu aresztowany w Bangkoku, o czym poinformowała w sobotę 13 sierpnia tajska policja.

Według chińskich mediów, 40-letni Zhijiang był poszukiwany przez chińskie władze od 2012 roku. Tajska policja poinformowała, że jego tajska wiza została obecnie anulowana. Interpol rozsełał list gończy jednak dopiero w maju 2021 r.

Biznesmenowi stawiane są też zarzuty kryminalne w Chinach i może zostać skazany na maksymalnie 10 lat więzienia. Zarzuca się mu, że stworzył „gang przestępczy”, aby rejestrować firmy internetowe i rozwijać platformy gier online, takie jak Hongshulin, Yigou i Yiyou International.

Niezarejestrowane dochody She Zhijianga obliczono łącznie na ponad 150 milionów juanów (22,2 miliona dolarów). Według tajskich mediów, jedna z ofiar takich nielegalnych gier, która straciła dużą sumę pieniędzy, popełniła samobójstwo.

She Zhijiang ma paszport Kambodży, ale urodził się w chińskiej prowincji Hunan. „Frontier Myanmar” informował, że w 2017 r. otrzymał obywatelstwo Kambodży w „niejasnych okolicznościach”. Rząd Kambodży przyznaje obywatelstwo, jeśli dana osoba przekaże co najmniej 250 000 USD. Chiny i Tajlandia mają traktat o ekstradycji, ale proces ten może potrwać kilka miesięcy.

Źródło: nczas.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.