Chuang Chou-Wen oskarżony o prowadzenie platformy hazardowej na Tajwanie

Tajwański miliarder znalazł się wśród 32 osób oskarżonych w środę przez prokuratorów z Taichung o prowadzenie internetowej platformy hazardowej i angażowanie się w pranie brudnych pieniędzy, które przyniosło im nielegalny zysk w wysokości ponad 59,4 miliardów dolarów tajwańskich (2,13 miliarda dolarów).

Chuang Chou-wen, prezes Xinliwang International Holdings Company z siedzibą w Taichung, oraz 31 jego pracowników zostało oskarżonych przez prokuraturę okręgową w Taichung o uprawianie hazardu, udział w zorganizowanej działalności przestępczej i uchylanie się od płacenia podatków.

50-letni miliarder został zatrzymany od czasu jego aresztowania w listopadzie 2020 r. Po aresztowaniu prokuratorzy skonfiskowali cały majątek znaleziony pod jego nazwiskiem, w tym 13 luksusowych samochodów, 1,2 miliarda TWD i 2,65 miliona USD w gotówce oraz 41 nieruchomości warte 1,3 miliarda dolarów tajwańskich, aby uniemożliwić mu przeniesienie lub zlikwidowanie tych nieuczciwie zdobytych zysków przed rozprawą.

Zgodnie z aktem oskarżenia Chuang prowadzi Grupę Xinliwang, która jest właścicielem łącznie 12 firm, które od 2014 roku wspólnie prowadzą internetową platformę hazardową „GPK Bet”.

Platforma obejmowała 532 witryny hazardowe online i 54 dostawców systemów hazardowych online. Operacja Chuang została przerwana w styczniu 2020 r., Kiedy śledczy odkryli, że budynek biurowy w Taichung był używany jako centrum prania brudnych pieniędzy do przesyłania dużych ilości pieniędzy do iz różnych kont posiadanych przez graczy, z których wielu znajduje się w Chinach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *