Co trzeci nieletni w UK przeznacza pieniądze na hazard

Jak podaje 'Evening Standard’, z sondażu Gambling Commission wynika, że prawie jedna trzecia dzieci w wieku od 11 do 16 lat wydała własne pieniądze na jakąś formę hazardu w ostatnim roku.

Najpopularniejsze rodzaje gier hazardowych są legalne lub nie podlegają żadnym ograniczeniom wiekowym, np. gry zręcznościowe (22%), zakłady między przyjaciółmi i rodziną (15%) oraz gra w karty na pieniądze (5%) – czytamy w corocznym sprawozdaniu pt. „Young People and Gambling” publikowanym przez Gambling Commission.

Mniejsza grupa dzieci przyznała, że: grała na automatach (3%), obstawiała zakłady sportowe na eSports (2%), kupowała zdrapki National Lottery (1%), grała w internetowe gry z natychmiastowymi wygranymi National Lottery (1%), obstawiała zakłady za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji do obstawiania zakładów (1%) lub grała w kasynach online (1%).

Ogółem 0,9% nieletnich w wieku 11-16 lat zostało sklasyfikowanych jako uzależnieni od hazardu – wynika z raportu. Około 2,4% uznaje się za graczy „zagrożonych” uzależnieniem, podczas gdy 27,3% to hazardziści „bezproblemowi”.

Większość młodych ludzi (78%), którzy wydali własne pieniądze na gry hazardowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy, twierdzi, że zrobili to, ponieważ uważali to za dobrą zabawę.

Trzech na dziesięciu (28%) twierdzi, że było świadkami, jak członkowie rodziny, z którymi mieszkają, uprawiają hazard, przy czym 7% z nich wskazało, że było to przyczyną kłótni lub napięć w domu. Jednocześnie jeden na dziesięciu (11%) stwierdził, że hazard uprawiany przez członka rodziny pomógł mu w opłaceniu takich rzeczy jak wakacje, wycieczki czy imprezy.

Źródło: londynek.net

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.