Co dalej z projektem ustawy

Gry hazardowe
Bartosz 12/02/2014

Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2014

Wniesiony przez grupę posłów Klubu Poselskiego Twój Ruch projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych w dniu wczorajszym został skierowany do konsultacji.

 

Projekt dotyczy umożliwienia organizowania gier w pokera poza kasynami, w tym w klubach pokerowych i w internecie. Również wczoraj zwrócono się do przedstawiciela wnioskodawców o uzupełnienie uzasadnienia (art. 34 ust. 2 pkt 4 i 7 regulaminu Sejmu oraz art. 118 ust. 3 Konstytucji) oraz o uzupełnienie terminu wejścia w życie ustawy oraz przepisów przejściowych. Skierowano także projekt do Ministra Gospodarki w celu przeprowadzenia procedury notyfikacyjnej.

Przypomnijmy, że inny projekt ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych dotyczący m.in. umożliwienia wykorzystania kanału dystrybucji, jakim jest Internet, do typowania liczb, znaków lub innych wyróżników w grze liczbowej, wpłacania stawek i wypłacania wygranych w grach liczbowych; wprowadzenia polityki odpowiedzialnej gry w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet od września utknął w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Źródło: sejm.gov.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL