Co pokolenia Japończyków widzą w Pachinko?

Gry hazardowe
Bartosz 11/09/2014

Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2020

Hałaśliwa i kompletnie niezrozumiała dla ludzi Zachodu rozrywka już od niemal stu lat pozostaje jedną z ulubionych rozrywek Kraju Kwitnącej Wiśni. Co pokolenia Japończyków widzą w Pachinko?

Sama nazwa Pachinko to zdrobnienie od onomatopei pachin (końcówka ko jest w Japonii typowa dla zdrobnień). Nie dajmy się jednak zmylić nazwie, pochodzenie tej „zabawy” jest europejskie.

Gra Bagatelle powstała we Francji w 1777 roku i była wariantem zabawy znanej w tym kraju jeszcze w XV wieku. Na początku XX wieku ta gra wciąż była popularna w USA i stamtąd, w latach 20. dotarła do Japonii. Najpierw jako zabawka dla dzieci. Dopiero około dekady później, w Nagoi pojawił się pierwszy salon Pachinko, przeznaczony dla dorosłych. W trakcie II wojny światowej wszystkie miejsca tego typu zamknięto, jednak pod koniec lat czterdziestych moda na Pachinko powróciła.

Maszyny od tamtego czasu były wielokrotnie udoskonalane, jednak podstawowe zasady rządzące rozgrywką się nie zmieniły i pomimo kryzysów popularności salony Pachinko wciąż są nieodłączną częścią Japonii.

Czytaj całość na: gry.onet.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL