Co się stało z kontenerami z automatami do gier w środku?

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowali po cztery automaty do gier w salonach hazardu w Nowem i Dolnej Grupie (woj. kujawsko-pomorskie). Same „salony”, a w rzeczywistości blaszane kontenery, też zniknęły.

Już kilka miesięcy temu funkcjonariusze służby celno-skarbowej przeprowadzili dużą akcję w powiecie świeckim. Zlikwidowali wtedy punkty hazardu w Osiu, Świeciu, Nowem i Dolnej Grupie.

Oficjalnie w tych blaszanych kontenerach można było spróbować sił w grach logicznych. W rzeczywistości klienci grali na nielegalnych automatach. Funkcjonariusze zarekwirowali w maju 15 takich urządzeń i 36 tys. zł w gotówce.

W Nowem i Dolnej Grupie hazardziści grali tylko o umówionych porach

Hazardziści szybko wrócili do Nowego i Dolnej Grupy. Grali w najlepsze w tych samych miejscach. Umykali funkcjonariuszom, bo punkty nie były czynne cały czas, a tylko o umówionych porach. Na początku września funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili tam dzień po dniu zaplanowane akcje.

„Zarekwirowali w sumie osiem automatów oraz ponad 12 tys. zł w gotówce. Przeprowadzili eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że urządzenia służyły do nielegalnej działalności”

– informuje Kinga Błaszczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

W Nowem hazardziści obracali wirtualną walutą

W lokalu w Nowem nikogo nie zastali, zresztą na co dzień nikt z obsługi nie był tam potrzebny. Gracze wpłacali pieniądze do bankomatów bitcoin. Dostawali w zamian kody QR. Po ich zeskanowaniu automat się uruchamiał. Wygrane również odbierali w bitcoinach. Kryptowaluta pozwala na przeprowadzanie transakcji bez angażowania banków, co ułatwia zadanie przestępcom.

„Takie punkty działają często pod przykrywką kantoru wymiany bitcoinów. Klienci nie zawsze mają świadomość, że uczestniczą w przestępstwie. Właściciele punktów tworzą wrażenie, że to gra rynkowa, wirtualna, tymczasem mechanizm jest taki sam jak przy innych grach hazardowych”

– mówi podkom. Mariusz Ziarnowski z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. –

W lokalu w Dolnej Grupie była jedna kobieta. Usłyszała zarzut współudziału w organizowaniu nielegalnego hazardu.

„Nie ma dowodów na to, że hazard organizowały w tych punktach te same osoby co w maju. Toczy się wciąż postępowanie w obu sprawach” – mówi Ziarnowski.

Co grozi za organizację hazardu?

Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie kary łącznie.

Źródło: czasswiecia.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.