Curaçao zaostrzy zasady licencjonowania hazardu

Rząd Curacao uległ presji ze strony Holandii i zgodził się zaostrzyć zasady licencjonowania hazardu.

W zeszłym tygodniu holenderski rząd ogłosił, że osiągnął porozumienie ze swoimi odpowiednikami z Curacao w sprawie „środków i reform strukturalnych”, których celem jest uczynienie kraju składowego Królestwa Niderlandów „odpornym finansowo, ekonomicznie i administracyjnie”.

Curacao utworzy nowy niezależny regulator, który będzie miał za zadanie nadzorowanie branży hazardowej i wydawanie licencji zainteresowanym operatorom iGaming. Organ regulacyjny zostanie utworzony i gotowy do 1 marca 2021 r.

Curacao zgodził się zapewnić, że jego licencjobiorcy gier hazardowych „działają zgodnie z prawem i przepisami krajów, do których są skierowane”. Ponadto kraj wyspiarski zapewni, że wszyscy licencjobiorcy hazardu zapłacą wymagane podatki i opłaty.

Holandia zapewnia Curacao „wsparcie płynności” od kwietnia, aby złagodzić skutki gospodarcze pandemii COVID-19 na wyspiarskie państwo, które jest silnie uzależnione od turystyki. Ale Curacao ma również system licencjonowania hazardu online, który irytuje holenderski rząd z powodu operatorów atakujących holenderskich graczy.

W lipcu Niderlandy oświadczyły, że pomoc na wypadek pandemii „nie jest już bez zobowiązań”, a brak zgody Curacao na pewne warunki oznaczał wstrzymanie trzeciej transzy gotówki na ratowanie gospodarki. W październiku Curacao zgodził się „spełnić wszystkie żądania” złożone przez Holandię, w tym te „mające na celu wzmocnienie rządów prawa Curacao”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *