Ćwierć miliarda złotych dla WOŚP? Bukmacherzy: to możliwe

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie świętować jubileuszowy 30. finał, który odbędzie się 30 stycznia. Czy po raz kolejny zostanie pobity rekord zebranych środków? Jaka kwota zasili konto fundacji WOŚP? Typują analitycy STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce.

Tegoroczny 30. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Tym razem celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. To pierwszy finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka.

W 2021 roku po raz pierwszy w historii zbiórka na WOŚP przekroczyła 200 milionów złotych i wyniosła dokładnie 210 813 830,10 zł, pobijając rekord sprzed roku o ponad 24 miliony złotych. Według ekspertów STS w tym roku na konto WOŚP po raz kolejny trafi rekordowa kwota. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.15, co jest równoznaczne z wysokim prawdopodobieństwem*. Kurs na pesymistyczny scenariusz, w którym WOŚP nie pobije rekordu z 2021 roku, wynosi 5.00, co oznacza, że za każde postawione 100 zł można wygrać 440 zł (po odliczeniu 12% podatku od gier).

Według analityków STS jest duża szansa na to, że fundacja zbierze aż 230 milionów złotych (kurs 1.75), a może nawet więcej.

Jednak przy 250 milionach złotych kurs nie jest już dla WOŚP korzystny. Jeśli ktoś zdecydowałby się postawić na zebranie ćwierć miliarda złotych, może wygrać 352 złote za każde postawione 100 (kurs 4.00). Z kolei wielcy optymiści, wierzący, że WOŚP uzbiera nawet 300 mln złotych, mogą wygrać aż 880 zł za każde postawione 100 zł.

W 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zaangażowanych ok. 120 tys. wolontariuszy w ok. 1700 sztabach. W ciągu 29. finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

 

***

O STS:
Grupa STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Bukmacher posiada licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach.
Firma nieprzerwanie inwestuje w rozwój nowoczesnych i innowacyjnych technologii, dzięki którym zdystansowała krajowych konkurentów. STS udostępnia usługi online nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale również jej mobilnej wersji, jak i aplikacjom dedykowanym systemom Android i iOS. Firma cały czas rozwija ofertę, udostępniając m.in. kolejne zakłady na żywo oraz umacniając wiodącą pozycję w dziedzinie esportu. Bukmacher stworzył też własny system wypłat – STSpay – pozwalający na szybkie przelewy przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. STS jest również właścicielem systemu bukmacherskiego Betsys, z którego korzysta.
Za sprawą efektywnego i całodobowego systemu Customer Service, STS jest w stanie odpowiadać na rosnące zapotrzebowania klientów. Firma oferuje ponadto możliwość oglądania transmisji wydarzeń sportowych na żywo w internecie, za pośrednictwem STS TV. Usługa jest dostępna także użytkownikom urządzeń mobilnych. Każdego miesiąca firma udostępnia transmisje blisko 5000 wydarzeń sportowych, w tym m.in. piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki oraz innych sportów.
Bukmacher aktywnie angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc największym prywatnym podmiotem na rodzimym rynku sponsoringu. Firma jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, sponsorem strategicznym Lecha Poznań, sponsorem głównym Jagiellonii Białystok a także oficjalnym bukmacherem Cracovii, Pogoni Szczecin, Górnika Łęczna, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki czy innych klubów i związków sportowych. STS angażuje się także we wspieranie esportu.
Firma powstała w 1997 roku. Spółka posiada nowoczesne punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 400. STS zatrudnia przeszło 1500 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.