Czego powinniśmy oczekiwać od branży gier w 2020 roku?

Wielu graczy uważa, że rok 2019 przyniósł im wiele rozczarować. Na kolejny rok zaplanowano jedna wiele interesujących premier, na które prawdziwi fani komputerowych gier czekają z niecierpliwością.

Inwestorzy związani z branżą gier również uważają, że polskie premiery nie należały do łaskawych dla nich. Pierwsza połowa roku niosła za sobą delikatny wzrost wartości spółek. Mimo premiery dwóch wyczekiwanych tytułów inwestorzy wcale nie należeli do najszczęśliwszych.

Nieszczęśliwy rok 2019

Oczywiście wszyscy gracze wyczekują z niecierpliwością kolejnego roku, ponieważ zazwyczaj przynosi on różnego rodzaju zmiany całym przemyśle gier. Z pewnością zmiany dotkną również użytkowników gier, które oferują nam kasyna online w Polsce. To również bardzo wyczekiwane zmiany. Istnieje jednak grupa osób, które nie mogą się doczekać premiery Cyberpunk 2077. Ma ona odbyć się w kwietniu 2020 roku. Do niedawna inwestorzy na Giełdzie Papierów Wartościowych dużą uwagę poświęcali jedynie CD Projekt i to właśnie od nich liczyli na interesujące premiery. Sytuacja jednak gwałtownie się zmieniła i wiele innych firm również realizuje naprawdę ciekawe projekty.

Inwestorzy w rynek gier uważają, że rok 2019 nie był zbyt łaskawy. Akcje na początku roku znacznie pięły się w górę, jednak po premierze Layers of Fear 2 zaczęły gwałtownie spadać. Akcjonariuszy nie zadowoliła również premiera Blair Witcha i w tym przypadku na rynku nadal trwał spadek ceny akcji. Pojawiające się przez cały rok premiery również nie były szczęśliwym trafem. W związku z tym inwestorzy zakładają, że rok 2020 będzie dużo szczęśliwszy, jeżeli chodzi o ceny akcji.

Cisza przed burzą

Wiemy już, że roku 2019 nie można zaliczyć do szczególnie udanych dla inwestorów na Giełdzie Papierów Wartościowych. Analitycy zakładają jednak, że koniec tego roku to swego rodzaju cisza przed burzą, która wybuchnie na rynku gier w przyszłym roku. Oczywiście w przyszłym roku nie przewiduje się żadnych premier nowych wersji konsoli. W zawiązku z tym należy oczekiwać różnego rodzaju zapowiedzi tych sprzętów. CD Projekt Red udzielił informacji o tym, że premiera ich najnowszego projektu, a mianowicie Cyberpunk 2077 będzie przypadać na 2020 rok.

To już wystarczająco podgrzało emocje zarówno graczy, jak i inwestorów w tego rodzaju rynek. W 2019 roku można było zauważyć gwałtowny rozwój warszawskiego 11 Bit Studios, który w zaledwie kilka dni od premiery sprzedał około 250 tysięcy egzemplarzy produkcji Frostpunk. W związku z tym zakłada się, że w 2020 roku można wyczekiwać różnego rodzaju dodatków przeznaczonych do tej produkcji. Dyplomowani analitycy wskazują, że okres jesienny oraz zimowy 2019 roku to najlepszy moment na inwestowanie w akcje spółek giełdowych, które działają właśnie na rynku gier. Rok 2020 zapowiada się jako prawdziwa rewolucja na polskim rynku.

Rok 2020 może zaskoczyć

W okresie jesiennym i zimowym w 2019 roku można zauważyć gwałtowny wzrost inwestycji, które dokonywane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach spółek związanych z rynkiem gier. Podobnie dzieje się w przypadku takich form rozrywki jak kasyno online polskie. Tam również rok 2020 ma być bardzo przełomowy. Oczywiście nie można zakładać, które premiery z pewnością osiągną sukces w szybkim tempie. Najczęściej sytuacja wygląda tak, że zarówno inwestorów, jak i graczy zaskakują produktów, na które stawiało niewiele osób. Należy wspomnieć, że o największym projekcie w swojej karierze wspominało T-Bull. Ma on w planach stworzenie produkcji na platformę PC. Gra zostanie osadzona w kosmicznej przestrzeni i wzbogacona mechaniką przetrwania. To właśnie w 2020 roku ma ona ukazać się w formie dostępnej.

Łatwo zaobserwować, że wiele polskich producentów zapowiedziało gwałtowne premiery właśnie na ten rok. W związku z tym naprawdę warto śledzić zachodzące zmiany, ponieważ wszystko może się zdarzyć. Szczególnie mocno wyczekuje się pojawienia na rynku Cyberpunka. Sukces lub też porażka tego produktu może stanowić wyznacznik dla wielu inwestorów giełdowych, do określenia potencjału polskich produkcji. Jak łatwo zauważyć, rok 2019 z pewnością nie był szczęśliwy dla polskiego rynku gier. Jednak z pewnością 2020 będzie dużo lepszym czasem dla inwestorów oraz graczy. Niejedna produkcja może nas jeszcze zaskoczyć!

O Autorze

1 odpowiedź do “Czego powinniśmy oczekiwać od branży gier w 2020 roku?

  1. Pandemia zadała ciężki cios branży wydarzeń głównych. Z powodu Covid-19 ani E3, ani DevGAMM, ani GDC nie odbyły się w 2020 roku, przynajmniej w swojej tradycyjnej formie. Wydarzenia „przeniosły się” do sieci (więcej szczegółów można znaleźć tutaj …………………, pozbawiając tym samym małe studia indie możliwości zaprezentowania swoich gier publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.