Czego szukało CBA w Totalizatorze?

Artykuły Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 21/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2024

Jak podaje Onet agenci CBA. którzy w minionym tygodniu odwiedzili siedzibę Totalizatora Sportowego szukali tam umów łączących spółkę z nieistniejącą już agencją R4S, związaną z byłym rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem.

Zainteresowanie funkcjonariuszy budziły także dokumenty z przetargu przetargu, który wygrała obsługiwana przez R4S firma zajmująca się internetowym hazardem.

Agencja R4S została założona przez Adama Hofmana i Michała Wiórkiewicza, który był asystentem premierów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego — oraz byłego rzecznika Komendy Głównej Policji Mariusza Sokołowskiego.

Agencja świadczyła usługi na rzecz spółek Skarbu Państwa i firm zainteresowanych dotarciem do państwowych decydentów, z którymi wspólników R4S łączyła wieloletnia znajomość.

Związki te zaowocowały wszczęciem przez CBA operacji specjalnej o kryptonimie „Argon”.  Doprowadziło to ostatecznie nie tylko do zamknięcia spółki czy dymisji zaprzyjaźnionego z ludźmi R4S ówczesnego ministra skarbu Dawida Jackiewicza, ale także do wszczęcia kilku śledztw.

Pełna publikacja Onetu dostępna jest tutaj

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL