Cztery dni wyścigów konnych na hipodromie w Sopocie

Wyścigi Konne
Marek 12/07/2013

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2024

Na unowocześnionym torze w Sopocie zaplanowano cztery dni wyścigów konnych – pierwsze gonitwy odbędą się w sobotę i niedzielę, a następne 20 i 21 lipca. Modernizacja i rozbudowa zabytkowego hipodromu kosztowała 49 milionów złotych.

„Znam wiele podobnych obiektów i zapewniam, że w Sopocie powstaje jeden z najpiękniejszych i najnowocześniejszych tego typu ośrodków w Europie” – stwierdził podczas konferencji prasowej w Sopocie prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Feliks Klimczak.

Modernizacja i rozbudowa zabytkowego sopockiego hipodromu rozpoczęła się w listopadzie 2009 roku. W ramach tej inwestycji powstaje m.in. nowa hala z widownią na 700 miejsc, stajnie sportowe dla 112 koni oraz stajnie rekreacyjne dla 74 wierzchowców z zapleczem, hala ujeżdżeniowa, magazyny siana i słomy, budynek dżokejów, hippiczny park rozrywki oraz parking na 219 samochodów. Odrestaurowano również zabytkową trybunę, w której mieści się sala konferencyjna i widownia na 160 osób. Ponadto wymieniono 700 metrów nawierzchni toru oraz złagodzono jeden z jego łuków.

Wyścigi na sopockim torze odbędą się w weekendy – 13 i 14 oraz 20 i 21 lipca, czyli w czasie, kiedy na torze Warszawa Służewiec zaplanowano przerwę. Każdego dnia w godzinach od 15 do 19 zapanowano po siedem gonitw, w tym dwie kłusaków. Wstęp na teren hipodromu jest bezpłatny.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL