Cztery nielegalne automaty zarekwirowała KAS

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli w Mielcu (Podkarpackie) cztery nielegalne automaty służące do gier hazardowych.

O zdarzeniu poinformowała we wtorek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska. Przedstawicielka KAS dodała, że nielegalne automaty zostały znalezione podczas kontroli jednego z lokali w Mielcu.

„Przeprowadzone czynności potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu” – podkreśliła Chabowska.

Rzeczniczka przypomniała, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Natomiast organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

„Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych” – zaznaczyła Chabowska.

Od początku roku podkarpacka KAS zarekwirowała ponad 200 tego typu urządzeń.

Źródło: (PAP)

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.