Czwarty nielegalny punkt w Szczecinie

Automaty
Marek 26/03/2012

Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia 2024

Już 24 nielegalnie działające automaty do gry trafiły w tym roku do magazynu szczecińskiego Urzędu Celnego.

Celnicy skontrolowali w jednej z prawobrzeżnych dzielnic Szczecina lokal gastronomiczny, w którym w przeszłości funkcjonował legalny punkt gier na automatach o niskich wygranych. Po wejściu do lokalu funkcjonariusze zauważyli jeden uruchomiony automat do gier tzw. „symulator czasowy”. Podjęte na miejscu czynności – polegające na odtworzeniu możliwości rozgrywania gier hazardowych na tym urządzeniu, jak również znalezione notatki i inne zapisy dot. wygranych kwot pieniężnych i sposobów ich wypłacania, potwierdziły nielegalny proceder.

W rezultacie kontrolujący zabezpieczyli maszynę do dalszego postępowania karnego skarbowego. Za urządzanie gry na automatach poza kasynem gry grozi – zgodnie z ustawą o grach hazardowych – kara pieniężna w wysokości 12 tys. złotych od każdego automatu.

Był tu już czwarty punkt zlikwidowany przez celników na terenie Szczecina, w którym wbrew prawu urządzano gry na automatach. Natomiast w samym Zachodniopomorskim funkcjonariusze Służby Celnej zarekwirowali w tym roku już 24 nielegalnie działające maszyny.

Monika Woźniak-Lewandowska, Izba Celna w Szczecinie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL