Czy istnieje sposób na zwycięstwo w lotto?

Loterie
Iwo 05/01/2022

Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2023

Lotto to nie tylko duże pieniądze, lecz także duże emocje. O wygranej w loterii marzą nawet ci, którzy nie zdecydowali się zagrać. Wielu zastanawia się również, czy istnieje skuteczny sposób na oszukanie automatu?

W ciągu 28 lat istnienia systemu komputerowego w Totalizatorze Sportowym Polacy wykonali 28 miliardów transakcji, liczba ta stale wzrasta Trzy najczęściej stosowane kombinacje cyfr to 1, 2, 3, 4, 5, 6, wielokrotności „szczęśliwej siódemki”, czyli 7, 14, 21, 28, 35, 42 oraz cyfr 4, 8, 15, 16, 23, 43 wykorzystane w popularnym serialu

Jednak wykorzystywanie tych kombinacji może doprowadzić do znacznego pomniejszenia wygranej Dzięki specjalnym zabezpieczeniom i systemom nie ma możliwości fałszowania kuponów oraz dorzucania ich po zakończeniu losowania

Od wielu lat loterie cieszą się w Polsce dużym powodzeniem. IGT Poland (dawniej GTECH) od 1991 roku jest operatorem systemu loteryjnego Totalizatora Sportowego. Według eksperta, dyrektora ds. technologii firmy IGT Poland Jarosława Dąbrowskiego w ciągu 28 lat istnienia systemu komputerowego w Totalizatorze Sportowym Polacy wykonali 28 miliardów transakcji, a terminale wydrukowały kupony o łącznej długości 2,3 mln kilometrów.

Czy istnieje zwycięska kombinacja?

Najczęściej stosowane kombinacje cyfr to 1, 2, 3, 4, 5, 6, a także wielokrotności „szczęśliwej siódemki”, czyli 7, 14, 21, 28, 35, 42. Trzecią najpopularniejszą kombinacją cyfr są 4, 8, 15, 16, 23, 43. Osoby pracujące w totalizatorze odkryły jednak przyczynę powstania trzeciej kombinacji. Gracze odnaleźli bowiem inspirację w amerykańskim serialu fantastyczno-przygodowym emitowanym w latach 2004-2010 „Zagubieni”. Za pomocą podanych liczb jeden z bohaterów odmienił swoje życie, wygrywając… w loterii. Wykorzystanie takiego sposobu może jednak doprowadzić do znacznego pomniejszenia wygranej.

W rozmowie z Money.pl ekspert podkreślił, że jeśli faktycznie padłyby takie liczby, to każdy ze zwycięzców cieszyłby się jedynie niewielką częścią głównej kwoty.

Sposób na większe szanse

Nigdy nie możemy być w 100 proc. pewni wygranej. Niektórzy jednak próbują zwiększyć swoje szanse poprzez zakup większej liczby kuponów. Zdaniem eksperta, aby zapewnić sobie szansę wygranej, należałoby skreślić blisko 14 mln okienek, ponieważ właśnie tyle kombinacji liczb istnieje. Pomijając brak czasu na zagranie wszystkich możliwości, Dąbrowski podkreśla także, że jest to sposób dość ryzykowny i nie zawsze musi się opłacić. Mnożąc cenę zakładu przez liczbę wszystkich możliwych kombinacji, dochodzimy do naprawdę imponującej kwoty. Nie mamy jednak gwarancji, czy zainwestowane przez nas pieniądze w pełni się zwrócą. Należy pamięć, że nawet w takim przypadku ktoś inny również może skreślić takie same numery, a wtedy wygrana zostaje podzielona pomiędzy zwycięzcami.

Fałszywe losy

Nieuczciwe próby zdobycia wygranej mogą okazać się dla niektórych kuszącą opcją. Ekspert zapewnia jednak, że ani fałszowanie, ani dorzucanie losów nie jest możliwe. Informacje o losach zapisywane są w trzech miejscach i przekierowywane są do specjalnego systemu kontrolnego, którego oprogramowanie napisane jest przez firmę zewnętrzną. W chwili zamknięcia sprzedaży każdy system jest blokowany, a dane zapisywane. Dorzucenie losów czy jakiekolwiek włamanie się do systemu jest zatem niemożliwe. Oryginalnych kuponów nie da się również samodzielnie wydrukować. Oczywiście sam kupon jest tylko kawałkiem papieru, który jesteśmy w stanie wydrukować nawet na domowej drukarce. Posiada on jednak liczne zabezpieczenia. Przede wszystkim każdy kupon posiada numer seryjny, dzięki któremu można go powiązać z konkretną kolekturą. Należy także pamiętać, że kupon drukowany jest tylko wtedy, gdy transakcja zostanie zarejestrowana w systemie centralnym. W przypadku wydrukowania fałszywego kuponu w systemie nie pozostanie po nim żaden ślad.

Czy maszyny mogą oszukiwać?

Wszystkie sprowadzane maszyny są certyfikowane, a cena jednej z nich może wynosić nawet około 30-40 tys. dolarów. Zestawy piłeczek do losowania także nie stanowią zbioru przypadkowych piłek. Nie ma zatem możliwości, aby jedne z nich były lżejsze a inne cięższe. Często bywa też tak, że jedna loteria dysponuje 3 maszynami losującymi i 5 zestawami kul. W takim wypadku przed każdym losowaniem losuje się, która maszyna i który zestaw zostaną użyte tego dnia.

Bardzo ważny jest także fakt, że przy loteriach pracuje kilka oddzielnych organizacji, które zajmują się losowaniem, przetwarzaniem danych, dostarczaniem maszyn czy sprawdzaniem poprawności wypłat i wygranych. Zarówno system sprzedaży jak i system kontrolny znajdą zwycięzców i liczą nagrody. Pieniądze wypłacane są dopiero w momencie gdy liczba transakcji oraz liczba zwycięzców zgadza się w obydwu systemach.

Źródło: Money.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL