Czy powstanie film „Ocean’s 14”?

Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2021

Trzy części serii Stevena Soderbergha „Ocean’s”, zatytułowanej tak od nazwiska głównego bohatera filmu, granego przez George’a Clooneya, Danny’ego Oceana, zarobiły w kinach w sumie prawie miliard dwieście milionów dolarów.

Po ich trzech „męskich” odsłonach, przyszedł czas na „żeński” spin-off, film „Ocean’s 8”. Jaka będzie przyszłość tej popularnej serii? Niewykluczone, że po filmach „Ocean’s 8”, „Ocean’s 11”, „Ocean’s 12” i „Ocean’s 13” widzowie doczekają się filmu „Ocean’s 14”.

Cykl filmowy wyreżyserowany przez Stevena Soderbergha rozpoczął się od remake’u filmu „Ryzykowna gra” z 1960 roku. „Ocean’s Eleven: Ryzykowna gra” z 2001 roku opowiadał o grupie złodziei, którzy dokonują zuchwałego napadu na kasyno. Kolejne odsłony serii były pokłosiem wydarzeń z pierwszego filmu, sprowadzającym się do kolejnych opowieści o zuchwałych napadach.

Co wyróżniało film Soderbergha, to naszpikowana gwiazdami obsada, w której obok Clooneya znaleźli się m.in. Brad Pitt, Matt Damon, Casey Affleck, Andy Garcia, Julia Roberts czy Al Pacino. A także Don Cheadle („Miasto gniewu”, „Hotel Ruanda”), który w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że powstanie filmu „Ocean’s 14” wcale nie jest wykluczone.

„Rozmawialiśmy o tym filmie zaraz po premierze +Ocean’s 13+, ale potem zmarł grający w naszym filmie Bernie Mac i zdecydowaliśmy, że nie będziemy go robić. Ostatnio jednak znowu zagrałem u Soderbergha w filmie +No Sudden Move+ i Steven powiedział mi, że jest sposób na powrót do serii „Ocean’s” i że rozważa taką możliwość. Nic więcej jednak nie powiedział. Nic więc nie wiem. Nie wiem, kto mógłby w nim zagrać, choć wyobrażam sobie, że główna grupa pozostałaby taka sama. Chciałbym to zobaczyć”

– powiedział Cheadle w wywiadzie dla „Entertainment Weekly”.

Od ostatniego filmu serii minęło niemal 15 lat. W tym czasie zmarł jeszcze inny członek obsady cyklu, Carl Reiner. Pozostali aktorzy, którzy stanowili o sukcesie tych filmów, wciąż pozostają jednym z największych gwiazd filmowych w branży. Można więc sobie wyobrazić, że zgranie ich terminów byłoby trudne. Skoro jednak poprzednio udało się to aż trzykrotnie, czemu miałoby się to nie udać teraz?

W kwestii filmu „Ocean’s 14” pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie. Co z granym przez Clooneya Dannym Oceanem? Główna bohaterka filmu „Ocean’s 8” to siostra Danny’ego, grana przez Sandrę Bullock, Debbie Ocean. W jednej ze scen filmu Debbie odwiedza grób brata, co sugerowałoby, że Danny nie żyje.

(radioopole.pl, PAP Life)

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL