Dania: 88% użytkowników infolinii postawiło pierwszy zakład przed 25. rokiem życia

zakłady bukmacherskie

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2023

Dane duńskiego organu regulacyjnego ds. hazardu (Spillemyndigheden) ujawniły, że większość osób doświadczających problematycznego hazardu dokonała swoich pierwszych zakładów przed ukończeniem dwudziestego piątego roku życia.

Dane pochodzą z infolinii StopSpillet (Spillemyndigheden), która zapewnia wsparcie osobom mogącym doświadczać problemów hazardowych. StopSpillet otrzymał blisko 2500 telefonów od czasu jego utworzenia w 2019 roku.

W ramach infolinii dzwoniący są pytani o to, kiedy postawili swój pierwszy zakład. Dane pokazują, że 88% graczy stwierdziło, że ich pierwszy zakład został postawiony, gdy mieli 25 lat lub mniej.

Odsetek graczy, którzy postawili swój pierwszy zakład przed ukończeniem 17 roku życia wyniósł 50%, mimo że organ regulacyjny zauważył, że wymagany wiek do uprawiania hazardu w Danii wynosi 18 lat.

Dane ujawniły również, że dzwoniący doświadczają problematycznych zachowań hazardowych przez około dwa lata i siedem miesięcy przed skontaktowaniem się ze StopSpillet.

Krewni problematycznych hazardzistów stanowią 39% wszystkich telefonów do StopSpillet, a połowa z nich pochodzi od rodziców graczy.

Spośród telefonów od krewnych, 17% pochodziło od partnerów, a 17% od rodzeństwa.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL