Dania: operatorzy finansują nowy komitet ds. uzależnień od hazardu

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2023

Grupa operatorów hazardowych zgodziła się sfinansować nowy Duński Komitet Hazardowy (Dansk LudomaniKomité). Organ ten będzie miał na celu zwiększenie badań nad uzależnieniem od hazardu.

Grupa Betsson, Danske Spil, Spilnu.dk, Kindred Group i Mr Green zadeklarowały łączne finansowanie w wysokości 12 mln duńskich koron (1,6 mln euro). Duński Komitet ds. Hazardu będzie działał przy Wydziale Medycyny Klinicznej Uniwersytetu w Aarhus, a przewodniczyć mu będzie kierownik wydziału Jørgen Frøkiær. Uniwersytet Kopenhaski, Uniwersytet Południowej Danii, Szpital Uniwersytecki w Aarhus i Uniwersytet w Aalborg również będą reprezentowane w zarządzie.

Komitet skoncentruje swoje działania na czterech głównych obszarach: leczeniu uzależnienia od hazardu, zapobieganiu szkodliwym skutkom hazardu wśród dzieci i młodzieży, zapobieganiu uzależnieniu od hazardu online oraz gromadzeniu ogólnej wiedzy na temat hazardu.

„Cieszymy się, że firmy z branży hazardowej przyczyniają się do tego, by stać się częścią tego rozwiązania i nie możemy się doczekać, aby pomóc obszarowi badawczemu, który od wielu lat przeżywa trudny okres”- powiedział Frøkiær

Dyrektor generalny Kindred na Danię i Włochy, Kim Olesen, powiedział, że inicjatywa ta jest zgodna z celem generowania zerowych przychodów ze szkodliwego hazardu:

„Nie chcemy zarabiać na graczach, którzy mają niezdrowe relacje z hazardem. Dlatego ważne jest, abyśmy byli w stanie pomóc tym, którzy tego potrzebują. Dzięki naszemu wkładowi w duński komitet ds. hazardu chcemy wziąć na siebie część odpowiedzialności i wspierać rozwój lepszych i skuteczniejszych form zapobiegania i leczenia uzależnienia od hazardu”.

Kate Jacquerot, dyrektor prawny odpowiedzialny za odpowiedzialne gry w Danske Spil, dodała:

„Chcemy przyczynić się do stworzenia bezpiecznego rynku gier hazardowych w Danii i cieszymy się, że możemy wspierać Duński Komitet ds. Hazardu, w którym nowe niezależne badania mogą odegrać kluczową rolę w tworzeniu wiedzy o tym, jak najlepiej zapobiegać i dbać o graczy, którzy wykazują oznaki uzależnienia”.

Nowy komitet oczekuje, że wnioski o projekty badawcze zostaną rozpoczęte na początku lipca.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL