Dania wprowadza rejestrację graczy w lokalach naziemnych

Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2023

Duńskie Ministerstwo wydało nowe rozporządzenie wykonawcze wymagające od wszystkich stacjonarnych firm hazardowych rejestracji graczy, zanim będą mogli obstawiać zakłady.

Rozporządzenie, które wejdzie w życie 1 października 2023 r., ma na celu dostosowanie sektorów gier hazardowych stacjonarnych i detalicznych do tych samych procesów KYC„znaj swojego klienta” i przeciwdziałania praniu pieniędzy, które są już stosowane w branży gier hazardowych online.

Jak nowe przepisy Danii zapewniają ochronę konsumentów

Rozporządzenie wykonawcze zostało wprowadzone po tym, jak duński rząd uznał potrzebę nowego podejścia do uzależnienia od hazardu, ochrony konsumentów i walki z przestępczością. Częściowa liberalizacja i modernizacja rynku gier hazardowych w Danii w 2012 r. posłużyła jako katalizator tej zmiany, a doświadczenia z rynkiem gier hazardowych po liberalizacji w 2012 r. stale wskazywały na potrzebę podjęcia dalszych działań w celu rozwiązania tych problemów.

Wymóg rejestracji gracza eliminuje anonimowość konsumenta, ułatwiając władzom monitorowanie i zapobieganie praniu pieniędzy i ustawianiu meczów. Ponadto środek ten pomaga ustanowić silniejszy związek między graczami a dostawcami gier hazardowych, co pomaga promować odpowiedzialne praktyki hazardowe.

Tymczasem duński przemysł hazardowy okazał się dość solidny i przeżywa wzrost. Całoroczny GGR Danii w 2022 r. osiągnął 6,70 mld DKK (978 mln USD), co stanowi wzrost o 7,5% w porównaniu z 2021 r. Sektor detaliczny odnotował znaczne zyski, a kasyna naziemne i operacje na automatach wzrosły odpowiednio o 59,1% i 47,5%.

Branża hazardowa musi zintensyfikować środki odpowiedzialnej gry zgodnie z nowymi duńskimi przepisami

Zgodnie z nowymi zasadami, gracze w wieku poniżej 18 lat oraz ci, którzy zdecydowali się na samo-wykluczenie z działalności hazardowej, napotkają dodatkowe trudności podczas próby obstawiania zakładów. Będą również musieli ustalić limit strat, który ma pomóc w ochronie graczy. Środki te są częścią większych wysiłków na rzecz ograniczenia uzależnienia od hazardu w Danii i stworzenia bezpieczniejszego środowiska dla graczy.

Co więcej, zarządzenie zawiera kilka postanowień, które upoważniają operatorów naziemnych do podejmowania odpowiedzialnych działań związanych z hazardem. Operatorzy muszą zapoznać się z wzorcami hazardowymi gracza i podjąć działania, aby zapobiec problemom z hazardem.

Muszą również posiadać pisemne wewnętrzne zasady i procedury dotyczące odpowiedzialnego hazardu, które mają na celu zapobieganie problemom z hazardem i uzależnieniom. Zgodnie z regulaminem będzie to obejmowało komunikację i kontrolę z graczami wykazującymi cechy problematycznego hazardu, obowiązek zwracania uwagi, rejestrowania i przechowywania informacji o zachowaniu graczy oraz oceny ryzyka konsumenckiego.

Firmy muszą również podjąć kroki w celu zapewnienia, że żadne materiały promocyjne nie zostaną wysłane do graczy, którzy sami wykluczyli się z działalności hazardowej. Przepis ten ma na celu zapobieganie ponownemu wabieniu problematycznych hazardzistów kuszącymi ofertami.

źródło: gamblingnews.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL