Dart to sport, a nie barowa rozrywka

Dart
Marek 27/05/2013

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2024

W czerwcu II Otwarte Mistrzostwa Pomorza w darta.
W dniach 15 i 16 czerwca w kręgielni Soprano przy al. Rzeczypospolitej odbędzie się drugi turniej otwartych mistrzostw Pomorza w darta. – To gra mocno indywidualna, ale dla wszystkich. Sprzęt nie jest drogi, co również przyciąga coraz to nowych graczy – mówi jeden z organizatorów imprezy Krzysztof Chmielewski, numer jeden w polskim rankingu.

W inauguracyjnym turnieju w lutym triumfowali Magdalena Rybicka wśród pań i Wojciech Pasinski wśród panów. Impreza przyciągnęła około 150 graczy z regionu pomorskiego, a nawet z innych części Polski.

Kolejne zawody odbędą się 15 i 16 czerwca, ponownie w kręgielni Soprano. Pierwszego dnia uczestnicy staną do rywalizacji indywidualnej, a drugiego – deblowej. Wpisowe w obu przypadkach wynosi po 30 zł (pierwszego dnia za gracza, drugiego za parę).

Jednym z organizatorów przedsięwzięcia jest Krzysztof Chmielewski. Gdańszczanin to aktualny numer jeden krajowego rankingu Polskiej Organizacji Darta. Lotki w ręku trzyma już od 17 lat, a jego umiejętności docenił brytyjski producent sprzętu darterskiego Red Dragon, który pod koniec ubiegłego roku zaprosił go do swojego firmowego teamu zrzeszającego najlepszych graczy na świecie. Zaopatruje on zawodnika w niezbędny ekwipunek.

Czytaj całość na: sport.trojmiasto.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL