Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2024
Tematem dyskusji będzie rynek firm bukmacherskich, który – poza kilkoma legalnie działającymi w Polsce podmiotami – zdominowany jest przez operatorów zarejestrowanych poza naszym krajem. Doprowadza to do odpływu pieniędzy nie tylko z rodzimego systemu finansowego oraz podatkowego, ale także z ogólnie pojętego sportu.
Przyjęta cztery lata temu „ustawa hazardowa” wbrew oczekiwaniom autorów nie poprawiła, ale wręcz pogorszyła wcześniejszą sytuację – obecnie blisko 92% zakładów jest zawieranych u nielegalnych operatorów. Według różnych szacunków obroty nielegalnych firm to 4-5 mld rocznie zł wobec ok. 160 mln zł operatorów zarejestrowanych i płacących podatki w Polsce. Traci więc budżet, a także polski sport.
Zdaniem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka nawet 100 mln euro rocznie nie zasila, choć mogłoby w formie umów sponsorskich czy reklamowych, polskiego sportu. Polski gracz utrzymuje więc Real Madryt czy AC Milan, a polskie kluby mogą tylko pomarzyć o Lidze Mistrzów.
Problem dotyka także organizatorów imprez – nie tylko w kwestii braku możliwości pozyskania sponsora z tej branży, ale czasem wręcz niemożnością zorganizowania imprezy rangi mistrzowskiej, gdy sponsorem europejskiego czy światowego związku jest niezarejestrowana w Polsce firma z branży bukmacherskiej.
Podczas spotkania prelegenci opowiedzą o sytuacji prawnej, podatkowej oraz wizerunkowej legalnej oraz nielegalnej branży bukmacherskiej. Przedstawimy wyniki finansowe legalnie działających podmiotów oraz szacunki wpływów firm zarejestrowanych za granicą. Zastanowimy się również o efektach obecnego stanu rzeczy dla sportu (w tym związków sportowych, klubów, kibiców) oraz budżetu Państwa.
W drugiej części debaty zaproszeni gości przedstawią oczekiwania środowiska sportowego wobec władzy ustawodawczej oraz propozycje zmian w prawie, poparte szacunkami efektów finansowych oraz wizerunkowych proponowanych zmian w ustawie hazardowej. Natomiast przedstawiciele władzy ustawodawczej wskażą argumenty, które skłaniają ich do zachowania przepisów w obowiązującym kształcie.
Na powyższe pytania będą starali się odpowiedzieć zaproszeni Goście:
przedstawiciel branży bukmacherskiej – Mateusz Juroszek, STS
przedstawiciel klubu sportowego – Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań
przedstawiciel związku sportowego – Łukasz Wachowski, Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN
przedstawiciele organizatorów imprez – Czesław Lang (Tour de Pologne)
przedstawiciel NASK (ekspert w dziedzinie blokowania stron www)
Termin debaty: 28 stycznia 2014 godz. 11:00
Miejsce debaty: Restauracja You&Me Bar, Warszawa, ul. Żurawia 6/12
Źródło: isbnews.pl
"oszkan lottery Brtani składan żazalen o kdwania bilety zkpione onilne steaciłe lottery 2.04b castro illonos 1.37i 1.34b lottery Maine 1.35b kalforni 1,08b powerboll NUROR1.13 B MAM WSZTKIE OŻCZNIA WSŁANE DO USA LOTTERY"
"Jestem bardzo ciekawy, czym aktualnie zarządzający tzw. Totalizatorem Sportowym będą się tłumaczyć z dokonywanych oszustw w trakcie losowań? A ich ewentualne idiotyczne tłumaczenia, że to wina PiS-u, że takie programy za miliony $ zakupili w Stanach Zjednoczonych pozostaną tylko ośmieszającym ich rechotem przez oceniających stopień i wielkość zarzutów. Może zawczasu lepiej będzie przemianować TS jako Totalny Szwindel, grać będą tylko desperaci i absolwenci szkół specjalnych, a Pierre de` Coubertin przestanie się w grobie ze wstydu przewracać!"
"Do Użytkownika "hazard" Jak Państwo nie ma nic z kasyn legalnych? Przecież kasyna naziemne płacą ogromny 50% podatek od zysku."
"zawsze mówiłem , co państwowe to niczyje !!! Tak było , jest i będzie . Brak konkurencji wpływa na demoralizację Zarządów i korupcję . Tak było i jest nadal. Brak doświadczenia w branży źle wpływa na pracę TS . Firma hazardowa to firma hazardowa . Praca w bankach to praca w bankach ."
"Nie da się zamknąć dochodowej świni jaką jest Lotto pomimo, że dymają naród to odprowadzają do budżetu państwa spore dochody. Generalnie działają jak kasyna. Urabiają klientów, rżną na kasę i zostawiają w skarpetach."