Decyzja rozstrzygająca charakter gry na urządzeniu Football Mania

Ministerstwo Finansów

Minister Finansów wydał decyzję w zakresie charaktery gry na urządzeniu Football Mania.

Została wydana decyzja o niehazardowym charakterze gier na urządzeniu Football Mania, której zasady i przebieg są opisane w decyzji Ministra Finansów.

Rozstrzygnięcie wydane zgodnie z art. 2 ust. 6 i 7 ustawy o grach hazardowych odnosi się do konkretnego przedsięwzięcia/gry na danym urządzeniu i nie może mieć zastosowania do zmodyfikowanych gier/przedsięwzięć.

Inne gry o tożsamych lub podobnych nazwach nie są objęte treścią wydanego rozstrzygnięcia i ich urządzanie może naruszać przepisy ustawy o grach hazardowych.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z treścią decyzji celem uniknięcia ewentualnej odpowiedzialności karnej skarbowej i administracyjnej.

 1. Witam. Czy jest tu ktoś kto wie jak skutecznie skontaktować się z Football Mania? Na formularze nie odpowiadają? Może ktoś zna adres firmy? Z góry dziękuję.

 2. może redakcja coś wie o tym czy futura ma papier z GLI? jakby mieli to już nie byle co.
  jak czytałem na stronie GLI badaj dla prawie 500 krajów i mają akredytacje. no pewnie w polsce bedzie jak zwykle ale taki papier to już nie przelewki

  1. Niestety żadne badanie (nawet jednostki upoważnionej przez MF) nie uchroni,ani Ciebie jako operatora ani producenta urządzeń ani właściciela lokalu, przed nękaniem przez Urzędy Celne a następnie przez sądy. Może finalnie uda się wybronić ale w takich warunkach nie da się normalnie pracować i rozwijać.

 3. Witam. Czy ktoś z czytelników lub redakcja ma kontakt do Football Mania? Od pól roku nie odpisują na formularze zgłoszeniowe i nie wiadomo gdzie mieści się ich siedziba. Z góry dziękuję.

 4. LUDZIE. DOPÓKI NIE MACIE DECYZJI NA WASZ PUNKCIK Z PIECZĄTKĄ OD MINISTRA TO MOŻECIE TO WSTAWIĆ I ODŁOŻYĆ 100tys w skarbonce na kare.

 5. Z tego co widać na stronie Ministerstwa Finansów to już niby jest decyzja odnośnie futuru. Ministerstwo informuje, że FUTURA jest hazardowa. Info z 23.09.2019

 6. Jaka jest wasya opinia. Myślicie że to zagra? Oczywiscie nie ma co sie spodziewac kwot jak w sypakach, ale ciekawi mnie jak to widzicie.

  1. wydaj 2 tyś kaucji bezzwrotnej oddaj 40 oczek wkład na wyp dojazd do urządzenia to sobie policz kiedy to się zwróci a kiedy zaczniesz zarabiać, przy dobrych obrotach masz rok z głowy, firma twierdzi ze uwaga 10 tyś to zarobi śmiech, za kaucje chcą zrobić sprzęt, to nie są walce ze zarobią a ile ludzie mogą łapać piłeczkę, jak zarobi w pierwszym miesiącu 2,3 tyś to huk, a co dalej jak się znudzi będzie stało jak obecnie lotki itp. lepiej zabrać coś innego sensownego [ nie będę nic reklamować] co dostępne na rynku w ramach bezpieczeństwa i działać, wiem ze sprzętu dużo różnego ale każdy musi wiedzieć czym ryzykuje i z kim współpracuje bo chyba już każdy swoje w tej branży przeszedł pozdrawiam

 7. Ja to rozumiem, flipper z hopperem, lotki z hopperem itp itd. Tylko, że minister się myli, żeby uzyskać efekt finansowy, urządzenie musi przekłamywać pewne wartości, w przeciwnym wypadku zostałoby ograne na ogromny minus. Więc przypuszczam, że na tym będzie się skupiał producent, regulacja prędkości wyrzutu, koszyczka itp itd. Sama gra jest za szybka, nie zachodzi interakcja grającego z playfieldem. Jeżeli nie ma ustawki i jest to nieprzekupiona decyzja, daje to pole do popisu dla wielu producentów na podobne rozwiązania, jakich, wyobraźnia nie zna granic…Tyle w temacie urządzeń elektromechanicznych bez elementu losowego… Kilka tyś byłych operatorów czeka jednak na podobną opinię w sprawie urządzeń komputerowych bez elementu losowego. Wbrew pozorom definicja losowości jest dość prosta, a i sama ustawa wskazuje jednoznacznie co jej nie stanowi. Są produkty, które zdecydowanie spełniają wymogi ustawy. Pytanie jest, czy rozmawiamy o przepisach prawa, czy tylko o woli politycznej. No nic, czekamy.

 8. No i czym się podniecacie. Nikt na tym nie zagra.
  Dobrze, że mają papier ale nic z tego dla nas z branży nie wynika.

  1. Wynika i to nie mało.
   MF chętnie lub nie wydaje decyzje na urządzenie które nie może zagrozić monopoliście…
   Mimo wszystko powodzenia dla futbol mani !

 9. Piłkarzyki są mało rentowne, szacun za przełom w sprawie, ale nie na to czekaliśmy
  , równie dobrze można założyć się przy lotkach o 20 piw… Chyba gracze oczekują czegoś więcej niż piłkarzyki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *