Deweloperzy z Białorusi mają problemy spowodowane zamknięciem Internetu

Zamknięcie Internetu z powodu protestów na Białorusi miało negatywny wpływ na biznes IT, w tym na twórców oprogramowania do gier.

Według Forbes.ru, łączna liczba pracowników IT osiągnęła 60 000. Odłączenie Internetu zmusiło 500 dyrektorów różnych firm do podpisania listu, w którym mówi się o istniejącym ryzyku utraty wszelkich osiągnięć w dziedzinie wysokich technologii.

Ivan Montik, założyciel grupy firm SoftSwiss, informuje, że około 60 pracowników zatrudnionych z Białorusi zostało przeniesionych poza granice kraju.

Ta sytuacja ma duży wpływ na rozwój. Według Ivana Montika, SoftSwiss ma bardzo obciążone systemy i dużą liczbę aktywnych graczy – około 400 000 w ponad 60 projektach: muszą oni być wspierani co minutę, w dzień i w nocy. Ekspert wyjaśnia, że ​​firma zatrudnia łącznie kilkaset osób na Białorusi, a jeśli sytuacja z dostępem do internetu się nie zmieni, wszyscy pracownicy będą musieli przenieść się do innego kraju.

SoftSwiss przyłączył się do inicjatywy pomocy finansowej tym, którzy ucierpieli z powodu reżimu, a także ich rodzinom. Tysiące wolontariuszy zjednoczyło się, aby przez całą dobę udzielać jakiejkolwiek pomocy.

Liczy się każdy bit, dlatego SoftSwiss zaprasza firmy, które są chętne do przyłączenia się do inicjatywy. Jeśli chcesz wnieść wkład w postaci finansowania lub innych zasobów, skontaktuj się z kimkolwiek w SoftSwiss, a oni przekażą to we właściwe ręce na Białorusi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *