Dlaczego Inter nie ma sponsora na koszulce?

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2023

Inter nie miał głównego sponsora na koszulkach w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów przeciwko Milanowi. Wszystko przez to, iż zawiesił umowę z DigitalBits pod koniec kwietnia.

Zarówno Inter, jak i Roma zawiesiły niedawno umowę z firmą blockchain, która nie zapłaciła żadnej raty wynikającej z umowy za sezon 2022-23.Pierwsza rata w wysokości 8 mln euro miała zostać zapłacona w czerwcu 2022 r., druga w październiku, a ostatnia w lutym 2023 roku.

„DigitalBits nie zapłacił podstawowej opłaty w wysokości 24 mln euro, oprócz tego, że do tej pory nie wypłacił premii na łączną kwotę 1,2 mln euro”, zakomunikował Inter w lutym tego roku.

Jednak decyzja o zawieszeniu umowy i usunięciu sponsora z strojów pierwszej drużyny zapadła później.

Zytara Labs a nie Digitalbits, czyli  co złego to nie my

Po raz pierwszy Nerazzurri zagrali bez głównego sponsora na koszulce w meczu Serie A z Lazio u siebie 30 kwietnia. Dzień wcześniej, 29 kwietnia, DigitalBits opublikował komunikat prasowy, mówiący o zawieszeniu współpracy zarówno z Interem jak i Romą .

„Fundacja Digitalbits podjęła proaktywny proces redefinicji partnerstw, które w przyszłości obejmą markę Digitalbits, zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju gospodarczego i wykorzystania technologii blockchain.

„Umowy sponsorskie dotyczące ekspozycji marki Digitalbits z drużynami piłkarskimi Roma i Inter zostały zawarte z Zytara labs. Fundacja Digitalbits reprezentuje społeczność i ekosystem mający na celu promowanie technologii blockchain i jej wykorzystania.”

Wychodzi na to, że wszystkiemu winna jest Zytara Labs oraz oczywiście spece od marketingu w obu klubach, którzy podpisali umowę z jakąś spółką wydmuszką. Czy sprawa okaże się rozwojowa i włoskie kluby odzyskają zobowiązania wynikające z umowy, czy też rozejdzie się po kościach i Digitalbits miało darmową reklamę przez większość obecnego sezonu? Będziemy informować na bieżąco o rozwoju całej sprawy.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL