Do 17 stycznia rząd zamyka siłownie ale pozwala grać w kasynach

Nie będzie już sposobu na obejście zakazu działalności siłowni, klubów fitness, czy organizowania zajęć sportowych. Od 28 grudnia do 17 stycznia rząd premiera Morawieckiego całkowicie je zamyka.

Do dnia 17 stycznia 2021 r. ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców (…) działalności polegającej na prowadzeniu: basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness” – czytamy w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
Od tego zakazu są tylko dwa wyjątki. Pierwszy, gdy baseny lub siłownie działają w podmiotach prowadzących działalność leczniczą. Drugi, gdy są prowadzone dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych. W praktyce oznacza to zamknięcie niemal wszystkich siłowni. Rząd od 28 grudnia, gdy wchodzi w życie cytowane rozporządzenie, do 17 stycznia 2021 roku zakazał również organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych. W tym przypadku również jedynym wyjątkiem jest sport zawodowy.
Można podejrzewać, że 17 stycznia nie jest datą graniczną. Perspektywa wystąpienia trzeciej fali pandemii koronawirusa w Polsce zwiększa ryzyko przedłużenie obowiązywania tego zakazu. I to nawet pomimo zakończenia kwarantanny narodowej (lockdownu). Co więcej, późniejsze odmrożenie sportu amatorskiego prawdopodobnie będzie następować etapami.
W opisywanym rozporządzeniu zwraca natomiast fakt, że dalej działać mogą kasyna i obiekty “związane z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety, ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 92.00.Z).  Jedynym warunkiem jest tylko ograniczenie w postaci 1 osoby na 15 m2 i zachowanie 1,5 m dystansu.
Od Redakcji: Konia z rzędem temu kto pamięta jeszcze automaty do gier na monety. Chyba że chodzi o cymbergaje albo flippery, ale one raczej w kasynach nie występują. To jak to będzie???

O Autorze

1 odpowiedź do “Do 17 stycznia rząd zamyka siłownie ale pozwala grać w kasynach

  1. U mnie w mieście jest sieć pewnych salonów (nie od totalizatora), która przestrzega zalecenia rządu: zmienili godziny otwarcia (nie jest już 24h), w niedziele nieczynne, no i można się napić drinka, czy kawy – jak w legalnym kasynie. Jeszcze na facebooku zachęcają do przyjścia i pogrania 🙂 I to wszystko w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.