Dochody z gier hazardowych w Danii spadają o 5%

Dania

Dochody z gier hazardowych w Danii spadły o 5 procent rok do roku w III kwartale do 1,53 mld DKK. W większości sektorów odnotowano spadek przychodów.

Według danych krajowego organu regulacyjnego Spillemyndigheden, przychody brutto z gier spadły w większości sektorów branży hazardowej, a największy udział w ogólnym spadku miały spadki w zakładach sportowych i kasynach online.

Zakłady sportowe, na które miała wpływ pandemia Covid-19, przyniosły GGR w wysokości 558 mln DKK, co oznacza spadek o 11% rok do roku, ale jest o 50% wyższy niż w drugim kwartale.

GGR kasyn online na poziomie 555 mln DKK spadł zarówno rok do roku, jak i w porównaniu z poprzednim kwartałem, o 2 procent w porównaniu z 2019 i 18 procent w porównaniu z drugim kwartałem.

Wszystkie przychody z automatów do gier spadły nieznacznie rok do roku, o 1 procent do 334 mln DKK, podczas gdy przychody z kasyn naziemnych wzrosły w porównaniu z poziomami z 2019 r., o 6% do 87 mln DKK.

Koronawirus znacząco wpłynął na przychody zakładów sportowych w drugim kwartale 2020 r., ponieważ wiele wydarzeń sportowych zostało odwołanych lub przełożonych. Jednak w III kwartale 2020 rynek ponownie wzrósł. Powodem, dla którego ostatni kwartał nadal stanowi drugi najniższy wskaźnik GGR od drugiego kwartału 2017 r., może być to, że jesienny sezon piłkarski rozpoczął się później niż poprzednio z powodu kryzysu związanego z koronawirusem – informuje Spillemyndigheden.

Organ regulacyjny ds. gier opublikował ostatnio dane wskazujące, że Dania ma drugi co do wielkości udział w grach hazardowych w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *