Dodatkowe środki od operatorów na projekty badawcze

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2023

Pięć firm działających na duńskim rynku zakładów zobowiązało się do przekazania środków dla Duńskiego Komitetu Hazardowego (DGC), uniwersyteckiej inicjatywie badawczej dotyczącej szkód związanych z hazardem.

Z inicjatywy Kliniki Badawczej ds. Hazardu na Uniwersytecie w Aarhus program ma na celu rozpoczęcie pierwszych projektów badawczych w tym roku, które będą kontynuowane przez planowany okres trzech lat.

Projekty będą koncentrować się na badaniach nad profilaktyką, leczeniem i gromadzeniem wiedzy, zwłaszcza dotyczącej dzieci/młodzieży i hazardu.

Inicjatywę postanowiły wesprzeć zarówno Bettson jak i Kindred Group a także Mr Gren, CEGI oraz 888 Holding oraz narodowa Danske Spil. Łącznie przekazano 12 mln DKK czyli 1,6 mln eur.

Kate Jacquerot, dyrektor prawny ds. odpowiedzialnego hazardu w firmie Danske Spil, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy być częścią Duńskiego Komitetu ds. Hazardu i wspierać niezależne badania oraz przyczyniać się do tworzenia profesjonalnego duńskiego środowiska badawczego, które koncentruje się na przeciwdziałaniu uzależnieniu od hazardu.

„Jest absolutnie niezbędne, abyśmy zdobyli nową i lepszą wiedzę na temat tego, jak najlepiej zapobiegać uzależnieniu od hazardu i jak sobie z nim radzić, abyśmy mogli opracować odpowiednie środki odpowiedzialności, w których ochrona młodych ludzi jest ważnym obszarem zainteresowania”.

DGC zamierza wykorzystać fundusze w wysokości 12 mln DKK na wsparcie badań nad hazardem. Finansowanie zostanie przyznane przez bezstronną komisję grantową złożoną z naukowców, a firmy będą pracować w grupie kontrolnej.

Badania nad problematycznym hazardem nasiliły się w Danii w ciągu ostatniego roku, podobnie jak wsparcie branży, organów regulacyjnych i rządu dla takich inicjatyw. W kwietniu duński rząd przeznaczył 10 mln DKK (1,3 mln euro) w latach 2023-2025 na badania i leczenie.

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL